Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stabilizator DIAM


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie jednego urządzenia, które umieszcza się w kręgosłupie. Jest to DIAM TM IMPLANT 14mm FLAT LIGAMENT firmy Medtronic. REF 949 22 14 Chciałabym się dowiedzieć, z jakiego materiału jest wykonany ów stabilizator i czy można wykonywać rezonans magnetyczny mając go w kręgosłupie. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIAM mam od września 2007 roku, ostatnio miałam wykonywany rezonans i przyznam że zdrowo to badanie dało mi się we znaki, czułam się bardzo mocno osłabiona, podobnie się czuje po zabiegac w polu magnetyczny. Wniosek - każdy inaczej reaguje na rezonans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz 30

Jak długo trwa zabieg DIAM (bo to chyba nie operacja) i czy ingerencja w kręgosłup jest duża i czy istnieje ryzyko uszkodzenia jakiś nerwów chcę wiedzieć zanim się zdecyduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Joanno-ja wycofałam się z decyzji neurochirurga o operacji metodą DIAM ze strachu przed konsekwencjami,obecnie mój strach jest jeszcze większy bo ucisk na korzenie nerwowe w mojej prawej nodze mnie nie opuszcza(leczę się ponad 6 lat) do tego ból w kręgosłupie szyjnym.Proszę mi napisać jaki miała Pani wynik rezonansu i jakie objawy..Pani swoim postem dodałam mi nadzieji,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go w odcinku L4-L5. Poszłam do pracy tydzien po operacji. Rehabilitacja 2 miesiace. Minął rok i niestetywłasnie wykonałam niedozwolony ruch obrotowy...ma promieniowanie do prawej nogi...mam nadzieję, ze to nie powtórka z rozrywki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w śierpniu 2009 miałam wstawiany diam,w lutym 2010 rewizja rany -stan zapalny wycieto mi ropień,mineło 3 miesiące ból promieniuje mi do prawej nogi niewiem czy znowu mi rodśnie,podobno coś znowu mi sie zbiera.Trwa to wszystko 11 miesięcy,niewiem co dalej.pozdrawiam MIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z B.

Witam. *mia* szczerze współczuje. Co neurochirurg na to? moze wyjąć DIAM , wygoić zapalenie dopiero potem wstawić z powrotem. To taka moja podpowiedź. Ja miałem zapalenie, ale rana była otwarta. Po 70 dniach rana wygoiła się i zapalenie też ustąpiło mam nadzieję, bo to dopiero 2 tygodnie, ale w miejscu rany nie boli, a czuje się względnie. Napisz gdzie miałaś wstawiany Diam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Aga.Stan zapalny zamienił się w ropień i widać to było tylko na rezonansie ze coś tam jest dopiero po otworzeniu rany okazało się ze to ropien wielkości pomarańcza.Mineło 3 mieśiace od oper..i znowu odczuwam silny ból w okolicy rany pooperacyjnej promieniujący do prawej nogi,mam konsultacje za 2 tygodnie,mam nadzieję ze to niejest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem prawie rok od operacji boli mnie miejsce pooperacyjne mam promieniowanie do lewej nogi od posladka boli okropnie i wlasnie mam rezonans w nast. tygodniu bo nie wiem co sie dzieje . pozdrawiam serdecznie . zycze duzo zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mia rezonans wykazal wrosniecie korzeni nerwowych w blizne zrosty uciskaja i takie sa obiawy , narazie lekarz zdecydowal neurolize mam za tydzien a potem pewnie operacja , powiedzial ze podczas pierwszej operacji cos tam zostalo przeoczone i takie teraz sa rezultaty . koszmar mowie ci a jak u ciebie lepiej napisz . pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem 2 miesiące po diamie niestety nie czuję żadnej poprawy boli tak samo jak przed operacją ale było lepiej po operacji tak od 3 tyg. boli tak intensywnie niewiem czy mam sie zapisać na rehabilitacje napszcie prosze po diamie jaką moge stosowac rehabilitacje w sierpniu się wybieram do lekarza bo powiedzieli ze 3 miesiące ma prawo boloec mysle sobie po co mi była ta operacja tyle się nacierpiałam napewno czeka mnie jeszcze jedna operacja przez dojscie przednie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam majka samopoczucie po operacji ogólnie ok najgorsza pierwsza doba niesamowity ból pleców ale tak ogólnie nie jest najgorzej na drugi dzien już sie wstaje przy pomocy rehabilitantki i chodzi przy balkoniku i z dnia na dzien coraz lepiej nie martw sie przeżyjesz . ja własnie po wizycie u lekarza jestem czeka mnie jeszcze jedna operacja tak jak pisałam implant diam nic nie pomógł musze miec stabilizacje przednią alif jestem załamana znowu przez to przeżywać odnowa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×