Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek między penisem a moszną


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata i ostatnio podczas kąpieli zauważyłem u siebie mały guzek występujący u spodu penisa, w miejscu, gdzie zaczyna się moszna. To rodzaj pewnej podskórnej krosty (pod skórą moszny) wielkości ok. 0,5 cm. Z moich obserwacji wynika, że nie ma stanu zapalnego, guzek nie boli przy ściskaniu, jednak niepokoi mnie jego obecność. Czy to normalna zmiana skórna? Nie wiem też, gdzie miałbym się ewentualnie zgłosić - do urologa, onkologa, dermatologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic konkretnego napisać bez zbadania tego guzka. Radziłbym jednak wybrać się z tą zmianą do dermatologa. Do dermatologa można się dostać bez skierowania. Może to tylko zablokowany jakiś gruczoł łojowy lub potowy, których w tej okolicy jest wiele. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem malego pryszcza na mosznie i ze mnie glupek wycisnolem go, tera to jest jeden wielki ropny syf na mosznie tej wielkosci jak wyzej i boli. Dzis jak sie obudzilem poczułem ból na prawo od penisa, ale nie do pachwiny. jest miedzyy penisem a pachwina. boli jakby siniak ale zmian skurnych nie mam, jestem chudy i wymacalem tam jakas zyle nie wiem co to jest i czym blizej podstawy penisa baedziej boli. ale penisa mam OK! :D Moze to przez tego pryszcza? juz go od 3 dni nie dotykam czekam az bedzie *dojrzelszy *]. Co o tym sądzicie? Mam 18 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że guzek nie jest ani na penisie ani na jądrze. Jest mniej więcej po środku, poniżej jąder, w miejscu gdzie wyczuwalne są żyły, nasieniowody w okolicach podstawy penisa. Nie wiem czy jest to normalne czy nie, stąd pytam. Po prostu mnie to zaniepokoiło. Czy możliwe że mogłem wyczuć po prostu Gruczoł opuszkowo-cewkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sma proble ... z dnia na dzień pojawił mi sie jakis twardy biały guzek .. nie wiem co to zmoe byc ... moze to pryszcz ... boje sie go wyciskać bo z reguły pryszcz nie mzoe byc az tak twardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem jak panowie powyżej:(jeszcze nie próbowałem oczywiście wycinać) coś wielkosci pryszcza mniej wiecej 0.5cm i twardy... narazie probuje zasuszyc jak zwykłego pryszcza. Wolał bym uniknąć wizyty u dermatologa nie mowiac o lekarzu rodzinnym :P co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wszystkich. Również proszę o radę,ponieważ mam podobny problem,tj biały guzek ok. 0.5 cm i twardy na mosznie z prawej strony.Nie boli.W czasie erekcji bardzo się wypina,potem się jakby chowa do środka i jest mało zauważalny.Problem jest w tym,że mam ten guzek od dłuższego czasu tylko był dużo mniejszy,natomiast ostatnio on mi się zwiększył sporo.Nie próbowałem zażywać żadnych preparatów,ze względu na strach,żeby nie zaszkodzić. Dodatkowo mam lekkie zawroty głowy,nie wiem czy jest to związane z powyższym problemem a może z przepracowaniem.Mam 30 lat.Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja mam ten sam problem juz dluzszy czas i bardzo czuje sie nie komfortowo z tym jesli mowimy o tym samym. A mianowice guzki na mosznie z jednej lub drugiej strony. Wczesniej mialem inne miej wiecej tej samej wielkosci ok 0,5 do 1 cm taka kulka jakby. Bylem u lekarza rodzinnego i skierowal mnie do urologa i radze od razu tam isc. Urolog powiedzial ze to sa cos jak kaszaki, nie pamietam dokladnie bo bylem ok 2 lata temu. Oraz ze jest to nie grozne i zeby stosowac najlepiej szare mydlo lub mozna to usunac jedynie chirurgicznie. Poszlem na taki zabieg, nie jest on skomplikowany zwykle znieczulenie miejscowe, wyciecie i zszycie. Do 2 tygodni bodajze szwy sa sciagane po miesiacu nie ma sladu. Teraz ponownie bede mial zamiar sie chyba wybrac poniewaz mam jeden wiekszy i konkretniej porozmawiac z lekarzem. Bo ostatnio przed skierowaniem na zabieg mi odradzal itd. tylko on nie ma 26 lat i takich problemow a nieraz naprawde mozna sie krepowac przed partnerka. Pozdrawiam i polecam jeszcze raz sie wybrac do urologa bez oporow:) Oraz wazne nie przebijac igla. Najwazniejsze nie krepowac sie lekarza porozmawiac i odetchnac z ulga ze wie sie co to za problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boję_się

Witam wszystkich. W ciągu jednego dnia, po przyjsciu do domu ze szkoły(a konkretnie po ostatnmi wf-ie) zauwazylem u siebie małą gulke/ guzek na penisie, troche po lewej stronie. (moge go przesuwac razem ze skórą) Mam juz go trzeci dzień, dziś zauwazylem ze chyba lekko pękł i wydostaje się z niego ropa. Wie ktoś co to mzoe byc? Ewentualnie czym to smarować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem cos takiego. zrobil mi sie nimby na jajku znaczy na mosznie on siedzi bialy wyglada jak troche dziwny pryszcz tez probowalem wycisnac sle skora twarda przebilem igla lekko pokrwawil i dalej nic tylko zrobil sie wiekszy wiec zostawilem sprawe.nigdzie z tym nie szedlem bo to wstydloiwa sprawa minelo troche czasu moze z rok jak go nosilem dzis zauwazylem ze ten syfek pekl i probuje sie cos z niego wydostac nie jest to obcy :0 wycisnalem jak pryszcza i zobacze co bedzie wyszlo gladko bez bolu potem lekko pokrwawil.nie wiem co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem ze mam miedz podstawą penisą a moszną po prawej stonie (tam gdzie rosną łonowce , swędzącą krostę jak ją drapałem to się powiększała ,a jak przestałem to zanika , co to może bym to tak jakby pryszcz taki swedzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszsystkim (wiem, że stary temat) SYFÓW NA PRĄCIU (PENISIE, WACKU JAK KTO WOLI) SIĘ NIE WYCISKA BO ROBI SIĘ JESZCZE GORZEJ!!! Idzcie z tym do urologa, można samemu jak się nawet nie jest pełnoletnim! Takie syfki to może być jakiś Tłuszczak czy inne ścierwo, które nawet nie będzie wymagało leczenia, a tylko pogorszycie sprawę tym wyciskaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mam problem od paru tygodni zrobiły mi się na mosznie z 4 małe guzki od tamtej pory boli strasznie. 3 dni temu zauważyłem że zmieniło mi się to na guzki ropne i strasznie boli co to może być trzeba się jak najszybciej się z Ty zgłosić. W lutym weszlem na urologi miałem zapalenie jądra czy to mogą być jakieś skutki po zapaleniu proszę o odp od jakiegoś specjalisty dziękuję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×