Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozstęp mięśni brzucha po cesarskim cięciu


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam Panie doktorze! Urodziłam przez cc w kwietniu zeszłego roku. Już na początku ciąży pojawiła się u mnie dziwna wypukłość na brzuchu ale wtedy myślałam, ze to normalne. jednak po porodzie chcąc wznowić ćwiczenia (byłam osobą aktywną sportowo) zauważyłam, że wypukłość nadal jest i przy podnoszeniu wszystko wpada do środka i tworzyła się przerwa na szerokość ok 2,5cm. nie zgłosiłam sie do lekarza tylko od czasu do czasu ćwiczyłam. Pępek niestety mi się do końca nie wciągnął a przy leżeniu na plecach *pływał* czasem czułam jakieś stwardniałe jelito czy coś... Minął rok i muszę powiedzieć, ze przerwa znacznie się zmniejszyła i zwęziła, teraz jest na jeden palec od pępka w górę jakieś 5cm. Czy mam szansę na to, że przerwa całkiem zniknie? czy może częściej ćwiczyć jeśli tak to czy wykonywać normalne brzuszki czy te na skośne mięśnie brzucha? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej najpierw w tej sprawie skonsultować się z lekarzem bezpośrednio. Trzeba wykluczyć czy przyczyną uwypuklenia czy przerwy nie jest przepuklina. Jeśli rzeczywiście tak jak Pani pisze jest to rozstęp mięśni prostych brzucha to ćwiczenia fizyczne, systematyczne mogą spowodować zamknięcie się rozejścia. Ćwiczenia mogą być wykonywane wszelakiego typu wzmacniające mięśnie brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×