Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondroma


Gość tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu miałem wycięty guzek w okolicy stopy koło dużego palca wynik histopatologiczny to chondroma excisio czy to groźny guz był i jak powinno przebiegać dalsze postępowanie po tym zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z ta obserwacja jest problem... Rzadko kto ma roentgena w oczach*) Otoz mialam usuniety fragment kosci paliczka lewej reki w 2001- rozpoznanie chondroma (sadzac po dlugosci blizny pisze usuniety* na nodze skad pobierano kosc tez mam dlugasna blizne) i przez te osiem lat nie moglam sie doprosic o skontrolowanie czy wszystko jest w porzadku, mimo ze mialam do czynienia z ortopeda /choc z innym schorzeniem/. Wszyscy jak slysza chondroma to uwazaja ze jest to wersja lagodna, raczej jednorazowa historia i nie trzeba sie przejmowac. Nie raz wspominalam ze czuje ze w tym palcu cos jest nie tak /nie mozna tego nazwac bolem-notabene przed pierwszym rozpoznaniem tez mnie nie bolalo, *czulam ten palec* przez rok i tylko przez przypadek zlamalam go na siatkowce/, a poza tym w prawej tez siedzi jakas *cholera*, choc ten dla odmiany zaczyna mnie bolec. W zeszlym tygodniu udalo mi sie *wystekac* skierowanie (nie od ortopedy, ani od internisty) i okazalo sie ze znow mam w tym samym miejscu (zakladajac ze technik radiolog sie nie pomylil w oznaczeniu rak), i co gorsza jakies rozrzedzenie struktury kostnej jeszcze w kosci lodeczkowatej. Konkluzja jest taka, ze nawet lekarz pierszego kontaktu bagatelizuje sprawe, a skierowania zbyt szybko koncza swa waznosc. A chondroma potrafi sie przeksztalcic w chondrosarcome...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewo! Tak może się stać i tak bylo u mnie. Leczenie jest tylko operacyjne.Jestem po kilku operacjach i chcę Cię pocieszyć. Można życ z tą chorobą . niewiele rzeczy może ją zatrzymać, o ile w ogóle . Ale moze ją spowolnić zdrowy tryb życia, dieta, unikanie stresu. Te zmiany lubią powracać, ale rzadko dają przeżuty. Trzeba regularnie się badać, nie u ortopedy, lecz onkologa. Ja jeżdżę do Warszawy.Badania nie są skomplikowane. Szkoda tylko,że żadna chemia naświetlanie nic nie dają. Operacja to zawsze dłuższy powrót do zdrowia. Nie martw się- wcale nie musi byc gorsza diagnoza.. Pozdrawiam z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam U mnie także rozpoznano chrzęstniaka 4 palca ręki prawej za tydzień idę na operację będę miała pobieraną kość z biodra na przeszczep.Czy ktoś może mi powiedzieć czy usypiają czy znieczulają miejscowo, jak długo leży się w szpitalu i czy później będę miała gips na palcu? jeśli tak to jak długo Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka to różnie. Mi dali znieczulenie miejscowe i głupiego jasia, innych dają pod narkoze. Gips po operacji miałam przez miesiąc. Z tym że ja miałam operacje w kości śródręcza na dłoni to gips miałam prawie do łokcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×