Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne skurcze przy oddawaniu stolca po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze, niedawno przeszłam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie problem z moim załatwianiem się. Otóż, mam bardzo silne parcia i ciągle rozwolnienie. Wiem, że mój organizm oczyszcza sie teraz i kał, a raczej woda jest koloru żółtego. Chodzi mi o skurcze jakie są przy oddawaniu stolca. Są strasznie bolesne. Można by je porównać do bólów porodowych. Bardzo, bardzo bolą. Tego nie da sie opisać. Są tylko przy oddawaniu stolca. Byłam już u lekarza ogólnego. Doktor dała mi tylko leki przeciwko rozwolnieniu. Co prawda rozwolnienie jest już mniejsze, ale skurcze nie. Bardzo proszę mi poradzić co powinnam zrobić i dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stosuje Pani odpowiednią dietę nie powinno być takich ostrych objawów biegunkowych po usunięciu pęcherzyka żółciowego. To może wskazywać na stan chorobowy jelita grubego. Silne, bolesne skurcze w czasie defekacji też nie mają nic wspólnego ze stanem po cholecystektomii. Warto by było skonsultować się z gastroenterologiem lub chirurgiem. Ważne jest zwykłe badanie palcem przez odbyt (celem wykluczenia schorzeń bezpośrednio wywodzących się z odbytu) oraz kolonoskopia celem oceny śluzówki jelita grubego (stąd może wywodzić się biegunka oraz skurczowe bóle jelit). takie dolegliwości mogą być spowodowane stanem zapalnym jelita grubego lub jego nadmierną czynnością prokinetyczną (zespół jelita drażliwego). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×