Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana


Gość jola sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jola sz.

Wczoraj wysiadając z autobusu niefortunnie stąpnełam lewą nogą i poczułam ból w kolanie.Przez parę godzin ból nasilił się do tego stopnia,że wieczorem nie było mowy o chodzeniu.Rano było to samo ,ale w pewnym momencie ból całkowicie ustąpił zostało tylko dziwne ciągnienie w łydce i delikatne drgania.Zastanawia mnie co to mogło być.Wspomnę tylko ,że w wieku 17 lat miałam zwichnięcie głebokie tego kolana.Do tej pory muszę uważaćna nie bo ma tzw. luzy i przy zginaniu czuć chrobotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 2 miesięcy boli mnie kolano, ból zlokalizowany jest głównie po zewnętrznej stronie lewego kolana. Miałam RTG,USG, ale nic konkretnego nie wyszło. Chodzę na rehabilitację,biorę glukozamine i leki na wzmocnienie stawów,ból tylko troche się uspokoił ale właściwie nic to nie pomaga.Na początku ból był przy schodzeniu ze schodów,teraz nasila się przy ugięciu kolana pod kątem prostym.Nie moge siedzieć w takiej pozycji długo bo kolano tak jakby sztywnieje.Gdy wstanę i zrobię kilkanaście kroków ból przechodzi chociaż na początku jest bardzo silny.Przy dłuższym chodzeniu powraca, ale nie zawsze.Byłam już u dwoch lekarzy jeden mówił że może być to ciało hoffy a drugi rozmiękanie chrząstki,chociaż nie wyszło to na zdjęciach.Czy może to wyjść na rezonansie magnetycznym,czy artroskopii? bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam. Jakiś miesiąc temu doznałem urazu kolana. Podczas gry w piłkę nożną zostałem kopnięty w kość piszczelową, jakieś 12cm od dołu rzepki. O dziwo po jakiejś minucie odczułem przeszywający ból stawu kolanowego, dosłownie nie mogłem ruszyć kolanem, ponieważ tak bolało. Z czasem kolano nie dawało oznak urazu. Jednak amatorsko trenuje akrobatykę, więc często muszę nadwyrężać kolano. Aktualnie ból pojawia się przy całkowitym wyprostowaniu nogi (noga lewa). Zrobiłem test w jakich pozycjach kolano zacznie boleć i jedynie podczas wyprostowania nogi. Ból pojawił się od urazu piszczela, nie od nadwyrężanie kolana różnymi akrobacjami. Proszę o pomoc, pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian

Radziłbym odwiedzić specjalistę ortopedę. Jednym z lepszych jakich odwiedziłem był doktor Jan Paradowski. Co prawda w Krakowie ale można dostać poradę przez internet www.sport-med.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×