Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona wątroba z pojednynczym hyperechogenicznym ogniskiem


Gość KAsia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Mam 51 lat.Od miesiąca cierpie na przewlekłe bole w lewym boku tuż pod żebrami. Czasami zdarza sie tak że ból jest niedowytrzymania a momentami wogóle go nieodczuwam. Chciałabym dodac ze jestem osoba szczupłą i nie przepadam za alkoholem. Miałam juz wykonany szereg badań jednakże najbardziej niepokoi mnie USG jamy brzysznej *Watroba powiekszona w zakresie płata lewego z pojedynczym hyperechogenicznym ogniskiem o śr. około 5mm. Pęcherzyk żółciowy przeciętnej wielkości , zagiety bez cech kamicy*. Na badaniu tomografii komputerowej wyszło jedynie, ze wątroba jest nieco powiekszona, natomiast wyniki badań AspAT 22 U/L, AIAT 18 U/L, Gamma GT 18 U/L, wyglądają jakby były w normie. Panie Doktorze co mogą oznaczać te wyniki badań? Z góry ślicznie dziękuję za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jeśli w badaniu TK nie wyszły żadne zmiany morfotyczne, a wątroba jest tylko w niewielkim stopniu powiększona bez odchyleń w badaniach enzymatycznych nie niepokoiłbym się takim stanem. Nic groźnego z wątrobą się nie dzieje. Ból w lewym podżebrzu zapewne związany jest z czymś innym. Może jeszcze warto byłoby wykonać RTG odcinak piersiowego kręgosłupa i tam poszukać patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×