Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne zawroty głowy przez tydzień po alkoholu


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu wypiłem alkohol (dosyć dużo - impreza). Od tamtego czasu codziennie odczuwam dziwne zawroty głowy - są one lekke, czuję jakby wszystko pływało przede mną. Ból głowy praktycznie nie występuje, a jeśli już to jest krótki, słaby i rzadki. Ból głowy powstaje przy mocniejszym ruszaniu gałkami ocznymi i przy gwałtownym ruchu głową. W dzieciństwie chorowałem na zatoki, miałem punkcje itp. Gdy się położę wszystko ustępuje. Wymioty nie występują. Po prostu czuję się jakbym był cały czas na kacu po alkoholu no, ale to chyba za długo? Czy te dolegliwości mogą być związane z tym że większość czasu spędzam przed komputerem (taka praca)? Jak siedzę przez kompem to po chwili wszystko się jakby rozmywa. Dodam jeszcze, że jak wyjdę na powietrze to te zawroty trochę się zmniejszają, momentami nawet całkiem ustępują, ale po powrocie do budynku są znowu. Brak apetytu nie występuje. Mam 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jak Pan zauważył to portal chirurgiczny. Nie zajmujemy się tu schorzeniami nie obejmującymi problematyki chirurgicznej. Musi Pan w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio ze swoim lekarzem rodzinnym. Zapewne będą konieczne dodatkowe badania. Oczywiście takie objawy jak Pan opisuje mogą być związane z pracą przy komputerze. Może ujawnia się u Pana w ten sposób jakaś wada wzroku (wskazana konsultacja okulistyczna). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troche dziwne ale mam to samo.... Pierwszy raz wypiłem dużą ilość wódki w wieku 15 lat na sylwestra. obudziłem sie z dziwnym bólem głowy i zawrotami... Mama wysłała mnie do szpitala na badania. Zrobili mi TK badanie wzroku itd. Ale wszystko było w porządku. I jakoś po tyg. mi przeszło. Mialem to kilka razy w odstępach 7 miesiecy do roku. zawsze wydawało mi sie ze juz to moze przeszło. Ale wciąż powracało gdy wypiłem troche wieksza ilość wódki. Nie miałem tego od roku, i wciaż boje sie jej dotknąć. Bo moze powrocić a to nie jest zbyt miłe.... Tego sie nie da opisać. W razie jakich kolwiek znajomosci z tym prosze pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te same objawy. Od około 5 lat. Zaczęło się od dwudniowej imprezy suto zakrapianej wódką. Od tego czasu po wypiciu większej ilości alkoholu przez kilka dni mam silne zawroty głowy, niemal prowadzące do utraty przytomności. Jeśli ktoś ma pojęcia w tym temacie, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem własnie obok takiego problemu, moj chłopak zawsze tzn.juz 3 raz na przełomie 2 lat miewa takie same objawy, zawrotow głowy i osłabienia.Zawsze problemy te pojawiaja sie po spozyciu wiekszej ilosci wodki.Objawy utrzymuja sie przez ok.tydzien.Bylismy z tym u lekarza ale uznał po badaniu ze wszsyko jest z nim dobrze i wypuscił do domu.Obecie mamy ten sam problem i nie wiemy czy wybrac sie po raz kolejny do lekarza...Moze wiece cos wiecej na podobny temat?Chectnie zapoznamy sie z Waszymi doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no ja tez tak mam niestety.. jedyne lekarstwo na to to nie pic wodki w duzych ilosciach. Po prostu dla niektorych limit alkoholu juz sie wyczerpal.. organizm nie wytrzymuje. Chciałem zauwazyc ze gdy robie sobie spora przerwe w piciu dolegliwosci te ustepuja. Wiec jak dla mnie jest to impuls zeby sie ogarnąć*) Pozdro dla alkopoligamistow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być tzw. napadowe zawroty głowy - *migrena szyjna* lub inne pochodzenia błędnikowego, które alkohol aktywuje. Gdy występują tylko po przedawkowaniu *) to trudno to leczyć. Przecież nie pójdziesz do doktora ze skargą ,że nachlać się pożądnie nie możesz. *)) Jednak jak widać to problem społeczny, gdyż jest cały wątek użalających się ,że rzygają i sr..ją po gorzale i jak to leczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest tak iż jeżeli się nie pije to ból ustępuje a gdy już się przelewa vodka w dużych ilościach to następnego dnia są zawroty męczące.. Rada. Nie pić alkoholu w dużych ilościach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dopadło w zeszłym tygo dniu po zatruciu alkoholem zawroty i lekki bol trzyma do tej pory ,jestem przerażona jakby kac sie przedłuzył do tygodnia ale zauwazyłam w tym co piszecie jedną rzecz ja też choruje na przewlekłe zatoki może alkohol coś aktywuje zwiazanego z zatokami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez choruje na przewlekle zatoki, wypilem 6 dni temu spora ilosc alkoholu i nadal mam zawroty i ledwo moge wstac - do tego biore od ponad 1 miesiaca nasonex! Czy nasonx mogl wszystko pogorszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam, mam to samo. Niedawno dowiedziałem się też, że od kilku lat mam przewlekłe zapalenie zatok. Lekarz rodzinny nie miał pojęcia co może powodować *pływania* obrazu, ale nie wyklucza alkoholu w połączeniu z chorymi zatokami. W internecie, niestety, kompletnie żadnych informacji nie ma o tej dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 26 lat i to co mnie spotkało było okropne,na imprezie wypiło się sporo alkoholu,a do tego przepijałam alkohol kawą,-przez miesiąc miałam zawroty głowy tak silne że nie mogłam chodzić,jak bym cały czas była pijana .byłam u wielu lekarzach ,były leki na krążenie krwi w mózgu i na dotlenienie mózgu,zawroty ustąpiły ale pojawiły się szumy w uszach które trwały ponad kolejny miesiąc w końcu szumy ustały.Po 2 czy 3 miesiącach mam spokój ale boje się pić alkoholu bo nie wiem czy to morze wrócić? Nigdzie nie mogę znleżdż informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 43 lata i taki sam problem.nigdy nie wiazalem tego z piciem ale moze czas zaczac.po pieknych imprezach zawroty chca mnie zabrac sposrod zywych.nieopisywalny strach temu towarzyszy.jestem tez podejrzewany o hipochondrie.jestem jednak prawie pewien,ze podswiadomosc nie jest w stanie wytwarzac takich sensacji.co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pauliiina

Mam 18 lat i mam dosłownie to samo . żaden alkohol na imprezach nie wchodzi w gre , bo potem przez tydzień mam zawroty , nie mam czucia w rękach , po pare razy sprawdzam czy zrobiłam daną rzecz bo nie jestem pewna . i tak równo przez tydzien . Czy ktos wie co to jest ? uczulenie czy co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam podobnie. Po suto zakrapianej imprezie (piję bardzo rzadko) następnego dnia miałam okropny ból głowy i zawroty, z dnia na dzień było coraz gorzej. I tak przez 2 miesiące. Objawy dodatkowe, to szum w uszach, drętwienia i zmiany w mózgu które wyszły w rezonansie ale lekarze nie wiedzą od czego. Teraz jest ok, żyję normalnie, ale te 2 miesiące dały mi * w kość*. A alkohol jak jest okazja to piję ale nie przesadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tęż to mam objawy są podobne jak wasze i oprócz tego nie mogę ocenić temperatury czy jest ciepło czy zimno nie mogę ocenić odległości a za kierownice bałbym się zasiąść ogólnie jestem przytępiony mam to niezależnie od ilości wypitego alkoholu moim zdaniem jest to blokada żeby nie pic mam to mniej więcej tydzień i codziennie wydaje mi się ze już jest ok ale następnego dnia jest to samo jedyne wyjście to nie pic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×