Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ryzyko zarażenia żółtaczką podczas operacji chirurgicznej


Gość Romek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informacje dotyczącą ryzyka zachorowania na żółtaczkę podczas i po operacji chirurgicznej. Szczepienie jest zapoczątkowane - przyśpieszone 0 - 7 21 dni. Ale przed operacją zdążę zrobić tylko 0-7. Operacja będzie około 10 dni po pierwszym szczepieniu. Czy jakieś przeciwciała zdążą się już wytworzyć? Może powinienem zachować jakieś szczególne środki ostrożności po operacji - na pewno parę dni będę zmuszony przebywać w szpitalu. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Zabezpieczenie przed zakażeniem to około 20%. Każdy ośrodek zdrowia musi Pana zabezpieczyć przed wszelkiego typu zakażeniami. Nic Pan więcej nie zrobi. Nie ma żadnych dodatkowych możliwości zabezpieczających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma bardzo podobną sytuację. Idzie na operację, rozpoczęła szczepienie w cyklu 0 - 7 - 21. Problem w tym, że termin trzeciej dawki wypada na dzień operacji lub dzień po. Czy w takim wypadku można przyspieszyć podanie trzeciej dawki czy też się tym nie przejmować i podać ją po operacji (możliwe kilkudniowe opóźnienie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam miec wykonany zabieg plastyczny tzn. operacje liftingujaca i powiekszajaca piersi* na szczescie do operacji jeszcze nie doszlo ale mam problem z lekarzam tzn. z klinika bo ociaza mnie koszatmi 4tyz.zl za wycofanie sie z zabiegu w terminie 4 dni . oczzywiscie jestem osoba prywatna i uwazam ze z zabiegu moge zrezygnowac nawet w przed dzien ze strachu etc. poza tym lekarz nie poinformowal mnie po najnowszych duo gelowycch inplantach( szcegolnie polecane dla kobiet po karmieniu piersia, ktore mboryka taki jak ja kompleks)* nie zostalam rowniez poinformowana o sczepieniach na zoltaczke (i uwazam, ze nie ma to znaczenia ze zabieg mial byc wykonany w oslo)przed operacja * dostalam tylko recepte z lekamoi jakie mam wykupic i zaczac brac tydz. przed operacja* poza tym nie stawialam sie na spotaknie tydzien wczesnien wiec chyba to rowniez byl jakis znak !? nie wiem ale bede walczyc i prosze tylko o udzielenie mi odpowiedzi czy potrzebna jest rowniez sczepionka na zoltaczke przed operacja plastyczna piersi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam takie pytanko , dobre są szczepionki tzw. przyspieszone ? czeka mnie zabieg atroskopi, wiadomo że bębe musiał się zaszczepić przciw żółtaczce i słyszłaem że są właśnie te przyspieszone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W styczniu czeka mnie operacja przepukliny pępkowej. Lekarz wystawił mi skierowanie na szczepienie przeciwko żółtaczce. Zagroził, że jeśli tego nie zrobię, to nikt nie wykona zabiegu! Proszę o informację, bo z tego co ja wiem to wcale nie mam takiego obowiązku i czuję się w tej chwili oszukiwana przez lekarzy. Jestem młodą osobą i mam dzieci. U mnie w rodzinie był przypadek, że osoba zaszczepiona została zakażona żółtaczką w szpitalu...więc jaką mam pewność, że po szczepionce nic mi nie grozi? Jaką mam pewność, że szczepionka nie wywoła u mnie skutków ubocznych?:) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×