Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka


Gość Helena K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Helena Karczewska

Mam 64 lata, 4 lata temu metodą laparoskopową wycięto mi pęcgerzyk żółwiowy. W ciągu tych czterech lat wykonano mi zabieg RCP czterokrotnie. Od tego czasu doskwiera mi ból w okolicach niegdyś istniejącego pęcherzyka. Zdiagnozowano niedrożność przewodóż żólciowych w wątrobie, w związku z cały czas występującymi bólami wykonano kompleksowe badania w tym: scytrtgrasia, usg jamy brzusznej, gastroskopia, podstawowe analizy krwi i moczy, badanie w kierunku porfirii ktore w finale wykluczono. Bóle przechodzą w ataki które towarzyszą kamieniom na pęcherzyku żólciowym. Ataki nasilają się kilka godzin w przypadku zjedzenia posiłku. Mimo wszelkich badań, lekarstw przeciwbólowych: ketonal, scopolan oraz ostatni lek na bazie kodeiny, bóle powracają cały czas niezmiennie przez 4 lata. Wszyscy lekarze w Bydgoszczy rozkładają ręce. Czy jest jakiś ośrodek w Polsce który może mi pomóc? Czy jest na to lekarstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Bóle niestety występują, poniważ tj. w pęcherzyku żółciowym doszło do wytworzenia się kamieni, tak w przewodach żółciowych wątroby powstały podobne zmiany. Najlepiej z wynikami badań skonsultować się z lekarzami z innego ośrodka np. w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak silne bóle polecam brać spasmolinę. Lek niestety drogi i na receptę. Pomagał mi przy okropnie silnych atakach kamicy. Chociaż muszę przyznać że w ostatnich dniach przed operacją nawet tak silny lek nie wystarczał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×