Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z płodnością przy żylakach powrózka


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz

Ok. 4 mscy temu miałem operację na żylaki powrózka nasiennego lewego jądra (laparoskopowa). Od pół roku też mam przepuklinę pachwinową lewą. Od prawie 1,5 roku próbujemy mieć dziecko i nic. Przed operacją na żylaczki miałem tylko kilka plemników (w badaniu to stwierdzono). Minęło 4 msc od operacji i jadro lewe boli mnie. Na początku bardzo bolało . Delikatny dotyk juz odczuwałem. Bol straszny, nie do wytrzymania. Teraz też czasami boli mnie to jądro. Lekarz kazał mi pójść na USG i poszedlem. Badanie przeprowadzał bardzo niesympatyczny lekarz. Powiedzial tylko ze dalej mam zylaki. Do tej pory zona nie jest w ciazy. Jestem załamany. Za msc ide na badania do Androloga do Kliniki. Czy to możliwe ze dalej mam żylaki ? W dotyku coś czuje, ale nie to co przed operacją. Dlaczego czasami boli to jądro? A kolejna moja tragedia to przepuklina pachwinowa LEWA. Od pół roku mam ją i jest bolesna czasami bardzo. Androlog mój powiedział, żebym usunął jak żona bedzie w ciąży, bo może blokować przepływ nasienia. Czy miał rację? Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Proszę stosować się do zaleceń androloga. Rzeczywiście po plastyce przepukliny może dojść do przejściowej niewydolności płciowej (zaburzeń w jakości nasienia w skutek ucisku). Może w chwili obecnej warto byłoby wykonać kontrolne badanie spermy. Oczywiście o tym zadecyduje androlog. Wtedy okaże się czy leczenie żylaków powrózka nasiennego było skuteczne (niestety czasami nie ma poprawy w jakości spermy). Nie ma od razu efektu zaniku żylaków powrózka nasiennego po leczeniu operacyjnym. Technika operacji polega na podwiązaniu żył odprowadzających krew z jądra. Po dłuższym czasie, w wyniku zastoju krwi żylaki włóknieją i zanikają. Jednak trawa to kilka miesięcy zanim do tego dojdzie. Z bólem jądra należy także pójść na kontrolę do urologa, aby zbadał bezpośrednio czy wszystko jest w porządku. Czasami takie bóle pooperacyjne utrzymują się bardzo długo mimo prawidłowości w strukturze jądra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×