Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz, zgrubienie na kości pod palcem stopy


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakichś dwóch, trzech lat na mojej prawej stopie tuż pod palcem trzecim (nawet pomiędzy drugim i trzecim) na kości mąż masując stopy wyczuwał zawsze kulisty twardy guzek - teraz wielkości jakby pestki małej śliwki. Zauważyłam, że gdy chodze w płaskim obuwiu, nie sprawia to problemów bólowych, ale gdy jestem zmęczona, bo dużo chodziłam lub gdy (zawsze!) założe buty na wyższym obcasie (nigdy nie nosiłam szpilek) - tak ok. 3-5 cm obcasa- ból z tego miejsca promieniuje mi na sąsiednie palce, nie daję sie dotknąc tam, nie moge też zgiąć palców stopy, bo tak boli. Mija powoli, gdy przez kolejny dzień mało chodze i założę płaski obcas. Ostatnio byłam na basenie z małym synkiem, musiałam sporo kucac w wodzie, czyli wyginac palce do przodu - potem ból był tak silny, że kulałam przez kilka dni na te nogę. Nigdy nie złamałam wcześniej stopy, ten guzek jest dobrze wyczuwalny manualnie, skóra nad nim jest przesuwalna, na dodatek coraz bardziej boli mnie prawe kolano, gdy dłużej chodzę. Po tym basenie czuję więc ból całej nogi promieniujący od stopy przez kolano w górę. Co to może być, tak się boję, a mam dopiero 34 lata. Czy mam się zgłosić do chirurga, czy ortopedy czy onkologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Z opisywanego przez Panią stanu miejscowego oraz dolegliwości guzek jaki Pani opisuje może być ganglionem. Radzę w tej sprawie skonsultować się najlepiej z ortopedą. On zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×