Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Białe krostki na żołędziu


Gość waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem są małe (ok 1/2 mm), białe i bardzo liczne krostki na prawie całej powierzchni żołędzi. W stanie spoczynku są praktycznie nie widoczne. Nie odczuwam z tym także żadnych dolegliwości. Jednakże wszelkie domowe sposoby na usunięcie tych zmian okazały się nieskuteczne. Również wizyta u dermatologa nie odniosła skutku. Przepisane tabletki przeciwgrzybicze, oraz antywirusowy heviran nie pomogły. Nieskuteczna również okazała się condylina, wprawdzie po złuszczeniu naskórka w miejscu zastosowania przez pewien czas nie widziałem tych krostek, ale po kilku dniach wraz z odbudową błony śluzowej *odrastały* krostki w takiej samej postaci jak przed zastosowaniem preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi Panu doradzać w tej sprawie skoro widział te zmiany dermatolog (specjalista w zakresie tego problemu), wprowadził leczenie i to leczenie niestety nie przyniosło skutku. Może to tylko drobne zaczopowane gruczoły łojowe, niewielki problem kosmetyczne nie zaś zdrowotny. Można ewentualnie w tej sprawie skonsultować się jeszcze z urologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Około 3 tygodni temu pojawiły sie na moim penisie drobniutkie krostki. Mają kolor biały, nie bolą, nie swędzą. Na początku myślałem, że to prosaki ale nie. Przez myśl przeszła mi kwestia zakażenia grzybicznego, sam już nie wiem. Wygląda to tak: http://img524.imageshack.us/i/foto3gy.jpg/ http://img534.imageshack.us/i/foto2r.jpg/ http://img215.imageshack.us/i/foto1ee.jpg/ Mam stałą partnerkę od kilku lat, więc nie biorę pod uwagę chorób przenoszonych drogą płciową. Co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie te zmiany mogą mieć podłoże grzybicze mimo tego, że nie dają dolegliwości. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Jeśli okaże się, że to zakażenie grzybicze Pana partnerka też powinna się leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od ok. 6 miesięcy mam pod napletkiem, poniżej żołędzia malutkie białe krostki. Pojawiły się one w okresie wzmożonej masturbacji. W czasie wzwodu powiększają się. Czasem odczuwam pieczenie wewnątrz członka. Używam maści przeciwgrzybicznej ale to nie pomaga, tylko czasem mam wrażenie że jest ich mniej a czasem więcej. Natomiast na członku pojawiają mi się krosty podobne do pryszczy. Parę razy kiedy zrobiły się one większe i miały czubek to wycisnąłem, jednak potem nie było nawrotów i nie odczuwałem żadnych dolegliwości. Czy wiadomo co mi dolega? Jak mogę się pozbyć tych krostek pod żołędziem i tych na prąciu? Czy to że parę razy wycisnąłem pryszcza na penisie oznacza że jestem zarażony jakaś chorobą? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz 55

Ja również posiadam małe białe krostki pod żołędziem ale nie wiem. jak się ich pozbyć wiem że nie jest to żadna choroba ale... nie wiem jak moja partnerka zareaguje podczas stosunku... lub gdy je zobaczy.. czekam na szybka odpowiedz a i jeszcze jedno jak stosuje sie ten clotrimazol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem otóż jakieś 2 tyg. temu zauważyłem na napletku a dokładnie jak się naciąga skóre grupy białych kropek. nie bolały nie swędziały dziś zobaczyłem ze miejsca obok są zaczerwionione i pokazało sięto na żąłędziu:( czy ktoś wie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Białe krostki na żołędziu jeśli nie swędzą i nie pieką to nie macie sie o co martwić. Takie małe białe krostki ma znaczny % mężczyzn na świecie i nie jest to nic groźnego. Nazwałbym to raczej typem budowy penisa. Mogą one nie występować i nagle sie pojawić (najczęściej w wieku dojrzewania). Bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie panowie chodzi o to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Perliste_grudki_pr%C4%85cia Więc jeżeli Wikipedia mówi prawdę, nie mamy się czego obawiać. Sprawdziłem ten termin i okazało się, że to prawda i nie ma się czego obawiać. Jeżeli komuś to bardzo przeszkadza można usunąć je za pomocą laseroterapii. Więc jeszcze raz uspokajam, nie ma się czego obawiać :) Kamień z serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej opisywane zmiany to tzw. prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz właśnie na genitaliach (mosznie i prąciu), na wargach sromowych, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki *zakorkowany* gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A *na skórze* pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją *pomęczy*, wychodzi biała, gęsta masa. Desperaci, którzy dotarli ze swoim problemem do dermatologa, usłyszeli zapewne, że to *nic nie jest*, *to tylko takie przerośnięte gruczoły łojowe*, albo - że są to prosaki właśnie, torbiele naskórkowe, cysty rogowe. I co? I NIC! W miejscach widocznych (np. na twarzy, w okolicach powiek) można usuwać prosaki poprzez nakłucie, a następnie wycisnięcie wydzieliny. I już. Jest to równoznaczne z wyleczeniem. Natomiast penis nie jest *obiektem wystawowym* i jego wygląd ma niewielkie znaczenie (a przynajmniej powinien mieć). Prosaki na penisie nie wymagają leczenia. Nie ma maści, kremu, płynu &#8222*na pryszcze&#8221*, które zmniejszyłyby ilość lub wielkość zmian. Często po latach ich ilość ulega zmniejszeniu, ale następuje to samoistnie. Jedyne wskazanie do interwencji to zakażenie zmiany (najczęściej po samodzielnych próbach &#8222*wyciśnięcia&#8221*)* samoistne zakażenie (czyli powstanie ropnego stanu zapalnego) zdarza się bardzo rzadko. Posiadanie prosaków niczym nie grozi i nie przeszkadza w podjęciu i prowadzeniu życia płciowego. Odradzam natomiast wyciskanie prosaków na własną rękę, szczególnie tych położonych na prąciu i mosznie, choćby nie wiem jak były paskudne! pozdrawiam buzki pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ,mam problem z moim penisem o tuz po juz pierszym stosunku z moja koleznaka ,ktora jak okazlo sie miala okres zaczalem odczuwac nieprzyjemne i wrecz bolesne pieczenie przy oddawaniu moczu ,po kilku dniach na moim zoledziu wyskoczyly biale krostki ,a piecznie nieznacznie zmalalo,czy to ma zwiazek z jej miesiaczka ,dodam ze nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo ,jakies opinie z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki Powiem, że nie ma się czego bać * ). Miałem dokładnie to samo, ale znikło. Dlaczego znikło? Bo przestałem się masturbować. Tak właśnie podejrzewałem, że to mogło być powodem. A więc, jeżeli chcecie, by te obleśne krosty zniknęły, odłóżcie przyjemność na bok i wstrzymajcie się na jak najdłużej. Po tygodniu(nawet chyba wcześniej) widać diametralną poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie pomaga sama przerwa w przyjemności to polecam maści tj. Pimafucort 2 okresy terapii( z pięciodniową przerwą pomiędzy okresami )po 10 dni smarować raz dziennie. jeżeli nie wystąpi poprawa można zastosować Myconafine 2 okresy terapii po 7 dni smarować raz dziennie. jeżeli krosty drożdżaka nie zginą całkowicie zastosować HascoVir jeden okres przez 7 dni raz dziennie i powinno być ok :) pamiętać żeby przed dotykaniem penisa i żołędzia zawsze myć ręce ! nie dotykać brudnymi! biada !myć żołędź przed każdym smarowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×