Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piekący ból pod lewym żebrem promieniujący do nogi


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Przez pare lat odczuwalem kłucie między lewym biodrem a żebrem. W wieku 17 lat z racji licznych biegunek, po rektoskopii w szpitalu stwierdzo zespol jelita drazliwego. Potem przez 8 lat mialem rozwolnienia po rzeczach tlustych glownie smażonych klopsach lub po zbyt szybkim zjedzeniu. Rok temu zacząłem stosowac uzywki, bo chodzilem na silownie. Jadlem regularnie i dobrze sie w miare czulem, gdy 4 miesiace temu pokluwanie zamienilo sie w pieczenie. Rok temu mialem laparoskopie i po tej laparoskopii nie czulem sie lepiej tzn. nie ustapily bole z lewej strony, gdyz na nie sie skarzylem, a laparoskopie miałem, gdyz 3 miesiace podawano mi 3 antybiotyki na oskrzela potem pewnego dnia dostalem biegunki odwodnienia i drgawek i temperatury i wzieto mnie do szpitala na zapalenie pluc. Przy okazji badan wykryto kamienie. Dzis boli mnie juz tak, ze nie moge wytrzymac. Mialem usg, rezonans magnetyczny wg ktorego drogi zolciowe nie sa powiekszone. Alat 4 miesiace temu mialem 100 i bilirubine calk. 1.17, tydzien temu robilem wyniki i wszystkie enzymy trzustkowe w normie tylko birulbina 1.27 czyli podniosla sie. Schudlem 15 kg od momentu, gdy mialem alat 100 nie jadlem potem po glodowce przestalo mnie jakby bolec na 2dni. a teraz wynik dobre wiec zaczelem jesc normalniej i tak wszystko gotowane i bol sie nasilil. Caly czas przyjmowalem kreon 1-1-0 i controloc rano. Teraz kreon mi sie skonczyl i trzy dni nie biore i bol sie nasilil. Jest to bol tak jakby mi ktos noz wbijal piekacy promieniuje do kosci posladka i czuje jakby taki cien pieczenia w nodze. Gdy zaczalem jesc to przytylem 1kg. Rozwolnienia mam sporadycznie raczej zatwardzenia, bez sluzu i widocznej krwi. Mam wizyte do neurologa na 5 czerwca. Nie wiem sam. Lekarze tez sa bezradni. O kolnoskopi moj prowadzacy gastrolog nic nie wspomina chociaz wie, ze u mnie w rodzinie poumierali na raka jelita. Nie wiem czy to jelito, trzustka czy moze nerwobol. Jest mi Pan wstanie jakos doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Niestety trudno mi cokolwiek doradząc bez bezpośredniego badania. Nawet lekarze, którzy mają bezpośrednią styczność z Panem mają problem z leczeniem i postawieniem diagnozy. Możliwe, że problem jest złozony. Bóle w jamie brzusznej to jedna rzecz, a ból czy pieczenie pośladka i/lub kończyny dolnej to sprawa oddzielna. Na pewno należy skonsultować się z neurologiem (być może trzeba wykonać RTG odcinaka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa). Rzeczywiście jeśli tak zadecyduje lekarz prowadzący może właściwa byłaby kontrolna kolonoskopia i/lub gastroskopia. Jeśli dolegliwości zmniejszają się po zażywaniu Kreonu to zapewne są związane z niewydolnością trzustki na tle prawdopodobnie przewlekłego zapalenia. Radzę więc zażywać ten środek farmaceutyczny cały czas przed każdym posiłkiem. O leczeniu musi decydować gastroenterolog i być może także po badaniu neurolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×