Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na prąciu pojawiła się bardzo twarda żyła


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Wiem, że post jest już trochę stary ale mialem niedawno taki sam problem i niechcący znalazłem jego rozwiązanie, przynajmniej mi to pomoglo :) A więc.. Trenuję już ponad dwa lata amatorsko kulturystykę i robię co jakiś czas cykle na różnych suplementach oprócz tego białko i takie tam ale to nie jest akurat ważne :) powracając do tematu problem ten miałem od jakiś 3-4 dni a właśnie dzisiaj zakupiłem kilka supli żeby kolejny cykl rozpocząć. Wśród nich była Arginina. Arginina działa podobnie do AAKG i wytępuje też w innych suplementach, które powodują większą przepustowość żył podczas dużego ciśnienia krwi co za tym idzie jest większa **pompa** przy treningu oraz więcej składników odżywczych może być przetransportowane do mięśnia. Dzisiaj przed treningiem łyknąłem na początek pierwszy dzień 3 tabletki, trening się udał a później zauważyłem, że ta żyła na penisie stała się może trochę szersza i nie jest już napięta więc wszystko wróciło do normy :) polecam poczytać troche o Argininie co to jest, co powoduje i czy są przeciwskazania jeżeli ktoś ma problemy np z nadciśnieniem wrazie co, można nawet się z tym do lekarza wybrać i porozmawiać o tym :) także wszystkim serdecznie polecam i mam nadzieję, że paru ludziom tą wiadomością pomogłem :) p.s. argininę można kupić w sklepach z odżywkami dla sportowców albo nawet zamówić przez internet można pytać w aptekach ale wątpie, żeby mieli *p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jeżeli ta twarda *żyła* wygląda jak bezbarwna chrząstka pod skórą blisko żołądzi to nie ma powodów do obaw. Ciężko powiedzieć co to właściwie jest , ale pojawia się z dnia na dzień i znika po około 3 tygodniach (można zastosować maść z heparyną np. lioton 100 i łykać jedną tabletkę aspiryny dziennie - oczywiście przed zastosowanie obu leków należy przeczytać ulotkę). Żaden urolog raczej wam nie pomoże, podczas wizyty zapewne zostaniecie poinformowani, że to torbiel, bo tak najwygodniej odpowiedzieć. Jeżeli ta twarda *chrząstko-podobna grudka* nie zniknie po około 3 tygodniach, a podczas dotyku odczuwacie ból to idźcie do urologa (może akurat wam się uda trafić na jakiegoś dobrego specjalistę). Pozdrawiam i zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wam doradzić miałem to samo i dało się wyleczyć maść heparizen smarować trzy razy dziennie najlepiej wklepywać i do tego aspiryna 150 ras dziennie przez miesiąc cztery tygodnie i po wszystkim . Byłem u urologa i to mi przepisał i mogę mu za to podziękować w końcu nie na darmo jest ordynatorem w szpitalu w Nowej Soli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta twarda *żyła* wygląda jak bezbarwna chrząstka pod skórą mniej wiecej w polowie penisa kolo tej nagrubszej glownej zyly i boli przy dotykaniu to co wtedy ? mam to juz od tygodnia mial kiedys ktos podobna zmiane? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam czy to nie jest przypadkiem jakis pasozyt...? Jest taka mozliwosc ze jakas kurewska nitka sie przewija kolo naszego wacka...? Bo mialem taka zyle twarda jak sciegno pod wackiem tzn tak miedzy jajami. No i jakos zwlekalem z pojsciem do lekarza i po jakichs 2 tyglach juz tego nie czuje... Moze to cos sobie poszlo dalej... Albo to faktycznie jakas napięta żyła... Nie wydluzam wacka ale np trenuje sztuki walki i mam bardzo mocne treningi, po treningu moj wacek robi sie strasznie maly:) ale na szczescie w ciagu doby wraca do normy. Moze sa po prostu jakies pasozyty o ktorych nie wiemy? Mam kota np od niedawna, eh nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam często problemy z żyłami na siusiaku bo lobię ostro zaszaleć oczywiście wszystko w granicach rozsądku polecam Dih 2 razy dziennie przez około 3-4 dni w zależności od ustąpienia dyskomfortu czy zgrubienia mnie pomaga ale nic nie gwarantuje bo każdy przypadek może być inny koszt pudełka to około 25 zł wiem drogi jest ale w pudełku jest 30 lub 60 tabletek nie pamiętam bierze się go po jedzeniu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam bezbarwna chrząstka i jak by zyły twardsze pod napletkiem jak dotykam chrząstki to obok puchnie i boli rwie a tak to nic przy wzwodzie chrząstka jak by bardziej sie powiększała a potem sie chowa czy aspiryna 150 po co łykac co ona daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mnie również dopadła ta przypadłość już 3 dni jak smaruję Liotonem1000 + polopiryna na rozrzedzenie krwi. Póki co trochę lepiej ale nadal czuć twarde żyły. Do osób które przez to przechodziły: proszę was o zostawienie komentarza ile u was trwało leczenie i czy występowały nawroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to teraz. Gruba, twarda żyła wzdluz penisa i dwa twarde zgrubienia dookola żolądzi - u mnie to od intensywnego sexu, na super twardym penisie po wzieciu drobnej porcji sildenafilu (wiagra). Twarde zyly nie zniknęły po tygodniu, wiec poszedłem do urologa. Przepisal mi czopki Distreptaza (streptokinaza+streptodornaza) i antybiotyk augmentin. Mam brać 10 dni. Smaruję tez Liotonem 1000. Na razie po 3 dniach brania rewelacji nie widzę. Dam znac, na ile to pomogło po kuracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czesc Michal40, jakies nowe wiesci?

Daj znac czy udalo Ci sie cos z tym zrobic.

2. A jak pozostali panowie? Jak to sie u Was zmienilo?

3. Jakas opinia lekarska? Problem wyglada, przynajmniej z pozoru, na dosc powszechny. Ja niestety rowniez to wczoraj u siebie zauwazylem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to jest jakis rodzaj zapalenia zyly, przyczyn moze byc pelno, urazy infekcje i tak dalej ...  ja mam to od 1,5 roku i musialem mocno ograniczyc zycie seksulane , dlatego ze po erekcji ta zyla boli mocno ...    u mnie  problem ma zwiazek prawdopodobnie z borelioza ...   chociaz wszystko zaczelo sie od wypadku na rowerze ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE NIE PRZEJMUJCIE SIĘ WYLECZYCIE TO!!!CZYATAĆ DO KOŃCA PROSZĘ.😊.Ja też byłem zestresowany gdy miałem twardą (odrętwiałą)żyłkę na koronie penisa..Pie...lony urolog powiedział mi że to taka przypadłość i tak muszę już z tym żyć mogę to zoperować ale to nie konieczność.Po czym odbiegł od tematu i zaoferował mi podcięcie wędzidełka.Ja mu na to że nie ma problemów z wędzidełkiem i100 zł za wizyte wyj..bene w błoto.Pier....łem drzwiami i nara pa Ty Niedołuku. Po nie udanej wizycie wujek GOOGLE i mam!! -to choroba Mondora związana z zakrzepowym zapaleniam żył powierzchniowych. Więc coś na żylaki mi pomorze (se myślę)Apteka pobliska i akurat tabletki+żel w promocji DETRAMAX(to nie żadna reklama tego leku)mi akurat to pomogło bo tylko to zastosowałem...pierwsze lepsze😊.A jest przecież wiele innych specyfików na żylaki więc kupujcie co chcecie. Tabletki brałem tak jak na ulotce a żel długo wcierałem z żyłkę ok.3-5min.po to by ją rozmasować przy okazji chyba 2x diennie. Już nie pamiętam ale chyba 1tydz.czasu i śladu nie było. Ale tabletki stosowałem chyba przez miesiąc i zużyłem cały żel by nawrotu nie było.Miałem kiedyś iść do tego lekarza i zapytać się go czy on naprawde niedouczony czy taki głupi tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×