Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbieliki kolana


Gość Kasha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałam zapytać co do torbieli w kolanie. Dwa tygodnie temu miałam małą kontuzję stawu kolanowego,a mianowice jak okazało sie na usg kolana; naderwane wiązadło i dwa torbieliki dołu podkolanowego. Opis usg w skrócie jest taki: "(...) Wiązadło poboczne przyśrodkowe pogrubiałe, głównie w odcinku proksymalnym, do 6mm (vs.3.5 mm po stronie przeciwnej), o obniżonej echogeniczności i wzmożonych przepływach naczyniowych w opcji doplerowskiej. (...) Obraz odpowiada pourazowemu uszkodzeniu pierwszego stopnia. Łękotka przyśrodkowa nieco uwyplukona na zewnątrz zarysu szpary stawowej,jednorodna. (...) W dole podkolanowym lewym, przyśrodkowo, w sąsiedztwie ściegien mięsnia dwugłowego (głowy przyśrodkowej) i mięśnia półścięgnistego uwidoczniono przestrzeń płymową, policykliczną, o gładkich obrysach, objętość ok 7ml (2,4 x 0,5 x 1 cm)-może odpowiadać pourazowej torbieli dołu podkolanowego. (...)" Lekarz, który robił usg jak i ortopeda u którego byłam zalecił domową kuracje a mianowice okłady z lodu aby zmniejszyć obrzek i usztywnione kolano bandażem elastycznym. Ale kolano nadal czasem boli jak chodzę-nie tak bardzo jak wtedy. Mam wrażenie że "wszystko w nim lata, jakby obie gł. kości były oderwane od rzepki" Wydaje mi się, żę coraz bardziej jest opuchnięte miejsce dołu podkolanowego :( . Czy może doktor napisać mi co należy robić? W przyszłą środę mam pojawić się u ortopedy. Jakie mogą byc decyzje lekarza? Co dalej bedzie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozrawiam-Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany pourazowe mogą wymagać stałego usztywnienia (szyna gipsowa) lub ortopeda może zdecydować o ostrzyknięciu lub wprowadzeniu iniekcyjnym sterydu jako działanie miejscowe, silne przeciwzapalne. Obecnie niech Pan stosuje się do zaleceń ortopedy. W środę ortopeda podejmie dalsze decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Mineło już sporo czasu od kontuzji. Ortopeta wtedy nic z sumie nie zalecił specjalnego. Powiedział tylko, ze woda (w tym torbielu może sie zbierać) i na ogół nie jest to nic groźnego. Jednak gdy bedzie kolano bardzo boleć można wtedy ew. pomyśleć o usunięciu torbiela. Powiedział równierz, że ten płyn sam się może rozejść. Nie znam się za bardzo na ortopedii i nie wiem co powinnam zrobić, czy udać sie pownie do lekarza i podpytać może innego?! Cały czas jest *opuchniete* taka gulka spora w dole podkolanowum. A jak *cały dzień jestem na nogach* to spora jest to opuchniete i wtedy nie ma opcji abym długo miała zgietą nogę, ponieważ boli właśnie ten dół podkolanowy. Bardzo proszę o rozsądną radę. Pozdrawiam serdecznie-Kasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam torbiel w kolanie a co jeszcze mam przesunieta rzepke, płyn w kolanie ,stłuczony szpik kostny i zwapnienie w kolanie . Leczyłam sie 3 Lata az wkońcu lekarze zdecydowali sie na operacje . Będa mi usuwać torbiel i nastwiac rzepke . Powninnaś iść z Tym do lekarza poniewaz kiedy torbiel pęknie torbiele pojawią sie w inncyh miejscach . Nie zwlekaj z Tym !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam zabieg usuniento micyste z pod kolana izrobili misko wkolanie dalej zbiera mi sie woda itorbiel odrosla a kolano boli jak bolalo jest juz 7miesiecy a poprawy niema malo tego pod druga noga wyrosla mi torbiel 9 cm ipeklo wiazadlo bardzo mie boli i kolano i lytka jutro ide do ortopedy zobacze co bendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry. jestem 19-letnia dziewczyna jakies 5 lat temu cwiczylam na w-fie gimnastyke I nagle cos mi przeskoczylo w kolanie I taki dziwny dzwiek towarzyszyl temu . pomyslalam ze to taki zwykly bol po kilku dniach przeszlo cwiczylam dalej . po pewnym czasie znowu cos mi przeskoczylo w tym kolanie I poszlam do lekarza okazalo sie ze to torbiel bakera poszlam do chirurga I powiedzial mi ze to taki maly guz ze samo sie wchlonie I nie trzeba operacji I ze poprostu moge dalej cwiczyc . posluchalam lekarza ale co jakis czas cos mi przeskakuje w kolanie I mam straszny bol nie moge wyprostowac kolana ani bardziej go zgniac. wczoraj bylam u lekarza z tym I powiedzial mi ze to naderwane miesnie I mam odpoczywac I ze za pare dni przejdzie. a ja mysle ze moze I przejdzie ale za jakis czas dalej to wroci co powinnam zrobic noga bardzo boli chcialabym cos z tym zrobic ale nie wiem co kazdy lekarz mowi cos innego... prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bamsestovler Ugg Tilbud

If you are looking for sunglasses, check the online store. They cater to all different designs that you could want. These are also perfect as gifts for close friends mothers and sisters. If you are looking for designer wear for your husband or boyfriend, look at the online replica stores. Bamsestovler Ugg Tilbud http://www.grumloese.dk/billige/ugg.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you*d like touch of exciting, you*ll be able to try to print hats. With motifs of flowers, peas, paisley, checks and leopards, these hats will make you look fresh and sophisticated at when. Ugg Stovler http://www.grumloese.dk/billige/ugg.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do cyst/guzów obok kolana. Najpierw miałam malutkiego guza, który czasem się powiększal, gdy przemeczalam nogę. Tzn 16 godzin w ruchu, zbyt intensywne ćwiczenia, jazda na rowerze, kilkugodzinne siedzenie w aucie. Cyste miałam około rok, pokazywałam ja lekarzowi, ale stwierdził, że to nic takiego, dał maść na ból i tyle. Az do momentu gdy poczułam w nodze jakiś dziwny trzask... zaczęła mnie tak boleć noga, że myślałam, że zwariuje. Guz robił sie coraz to większy... rosnąl i samo dotknięcie go powodowało ból. Poszłam z tym do ortopedy, zalecił operacje wycinania tej o to cysty. Operacja odbyła sie 24 września. Czyli dokładnie miesiąc temu. Guza wycieli, noga była przez około tydzień czasu *ładna*, płaska (o ile świeżo poszyta nogę można tak nazwać.) Po tygodniu zaczęła grubnac... ale miejsce było miękkie, wiec zaczęła mi się zbierać tam woda. Aktualnie, po miesiącu jest tej wody juz mniej. Aczkolwiek boli jak cholera cały tydzień. *( Mam Problem stanąć na ta nogę, bo dostaje tak wielkie bóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lela Guzman

Hello my name is Lela Guzman and I just wanted to drop you a quick message here instead of calling you. I discovered your Torbieliki kolana - Forum eChirurgia.pl page and noticed you could have a lot more visitors. I have found that the key to running a successful website is making sure the visitors you are getting are interested in your website topic. There is a company that you can get keyword targeted traffic from and they let you try their service for free for 7 days. I managed to get over 300 targeted visitors to day to my website. http://wntdco.mx/vlyb4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×