Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak jądra i żylaki powrózka nasiennego


Gość Marcin...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin...

Witam!!!Mam 31lat w 2002 przeszedłem operację żylaków powrózka nasiennego po stronie lewej.Po operacji pojawił się wodniak jądra,lekarz stwierdził,że może się sam wchłonie i że to normalne po operacji.Minęło siedem lat a ja już mam problem z bielizną jest już tak duży ok.10 cm.długości.Postanowiłem więc zrobić Usg i co się okazało,mam żylaki powrózka nasiennego spowrotem i to po obu stronach.Lekarz po obejrzeniu mojego Usg wystawił mi skierowanie do szpitala na operację wodniaka a co z żylakami w 2002 miałem je operowane a teraz nie ma takiej potrzeby?Czy można żyć z żylakami powrózka nasiennego?Czy żylaki lub wodniak mają wpływ na to,że nie mamy dzieci z żoną(jesteśmy 9 lat po ślubie).Bardzo proszę o odpowiedż.Pozdrawiam.Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Żylaki powrózka nasiennego oczywiście wpływają na płodność. Przyczyn problemów związanych z poczęciem może być wiele i w razie długotrwałego niepowodzenia najlepiej zgłosić się do specjalistów. Jeśli żylaki nie są zaawansowane to być może w Pana przypadku taka operacja nie jest konieczna lub zostanie wykonana w innym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche po czasie ale moze ktos bedzie szukal informacji. Wlasnie leze po operacji wodniaka. W 2001 mialem usuniete zylaki po lewej stronie. Po usunieciu znacznie poprawily sie parametry nasienia ale pojawil sie wodniak. Po kilku latach wodniak powiekszal sie. Parametry nasienia byly duzo gorsze niz dawniej i w normie ale tylko nowej zmienionej. Mamy jednak zdrowe fajne dzieciaki a teraz usunalem wodniaka. Operacja w znieczuleniu miejscowym. Wszystko trwalo nie dluzej jak godzine. przyjemne nie jest ale do przezycia. Zaraz po operacji moszna wyglada nieciekawie i trzeba ja nosic w reku przy chodzeniu *) ale musi jakis czas uplynac zeby to sie unormowalo oc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×