Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tycie po usunięciu woreczka żółciowego?


Gość Kaska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelinka

Nie znam sie na tym tak dobrze jak lekarze, ale napisze tak: Moja mama miała przeprowadzaną operację jakieś dwadzieścia lat temu i mówiła mi że strasznie przytyła, ale podejrzewam że dlatego że w końcu mogła jeść to na co miała ochotę. Ja jestem po zabiegu już 3 tygodnie i schudłam 4 kg. Stosuję dietę tak jak zalecił mi lekarz i na razie czuję się świetnie:) Myślę że dużo zależy od organizmu i od stosowanej diety.. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama w marcu 2009roku miała laparoskopię po niej przytyła ok 10 kg a wcale się nie objada, lekarz kazał jej jeść niby mniej niż żekomo je a wrzeczywistości kazał jej jeść więcej nisz w stanie faktycznym fakt że ma problem z ruszaniem się bo jest operacji biodra ale na miseczce krupnika i sałatce się nie tyję.. Ja niestey mam ten sam problem co mam mam polipa na woreczku i mimo że niejem czuje się opuchnięta wg lekarza schudne po operacji w co już nie dowierzam. Chirurg poradził mi z operacją poczekać 3 do 6 mc i sprawdzić czy polip jeszcze jest b podobno zdarza się że zanikają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polipy nie zanikaja jezeli juz ta sa .Polipy moga przyczynic si to rozwoju raka wice po co dac temu szanse zalecam usunac woreczek i stosowac diete o duzej zawartosci blonnika oraz dlugie szybkie spacery -zycze powodzenia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wycięciu woreczka żółciowego się tyje. Potwierdził to kardiolog. Nikt wcześniej mi nie powiedział o tej przypadłości. Żółć jest potrzebna do trawienia jak jej nie ma to niestety się tyje. Szkoda, że lekarze o tym nie mówią i nie dają leków żółciopędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lutym 2010 roku miałam usunięty woreczek żółciowy. Owszem na początku i przed operacją gdy nie mogłam jeść i byłam na drastycznej diecie schudłam i to bardzo ok 8 kg z 57kg. Teraz po ponad roku gdy mogę jeść wszystko i jem tak jak kiedyś, nie obrzeram się, jem warzywa, owoce, chude mięso itp niestety TYJĘ i to znacznie. Mam teraz 63 kg przy wzroście 165cm. To straszne. CZY PO ZAŻYWANIU NP. SYLIMAROLU PRZYSTOPUJE SIĘ TYCIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdawałam sobie sprawy z faktu tycia. Ja po cesarce miałam kamienice żółciową. W ciąży przytyłam z 60 do 89kg potem schudłam w dniu laparoskopii do 70 w 8 m, od porodu. Teraz 1,5 roku po waże 80-82 kg i nie mogę się tej masy pozbyć. A mam dużo obowiązków i śmigam- próbuje sie ograniczać schodze do 79 i tyle. Poza tym od woreczka nie mam okresu- tylko na wywołaniu tabletkmi luteiną potem antykoncepcja czego nie nawidze bo spie po tym.miałyście taki problem może??? ja już nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miesiąc po operacji. Przed operacją schudłam z 58kg na 52,5(w przed dzien operacji) w tej chwili ważę 50kg. Jem już wszystko, nawet więcej niż kiedykolwiek, bo wiadomo, po pierwsze jestem *wyglodniala* po diecie i wszytsko mi smakuje, a po drugie to święta, świeta, świeta.. Zastanawiałam się czy to normalne że się chudnie, bo też wydawalo mi się ze przytyje, bo wiadomo żółć itp.. Widocznie zależy od organizmu, dobrze że u mnie w tę stronę, choć mam nadzieję że waga się zatrzyma, bo zaraz zostaną ze mnie same kości .. Jeśli kogoś to interesuje, to mam 23 lata, kamice żółciową odziedziczyłam po babciach, lub zaczęła się w czasie ciąży, tego się nie dowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak Wy robicie, że tyjecie? Ja tam chudnę. Chyba dietki nie trzymacie, albo kilka zbyt obfitych posiłków spożywacie :D Marlena, jak za dużo schudniesz, to śmiało do lekarza idź. Powinno się schudnąć jakieś 5 kg (podobno). Sama schudłam, tak ogólnie i całościowo, przed i po operacji jakieś 12 kg. Teraz waga stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty chrzanicie ja jestem dwa miesiace po laparoskopii usuniecia pecherzyka zolciowego i schudlam juz 15 kg nadal chudne zoladek ulegl zmniejszeniu odwyczajenie od tłustych potraw jem w malych porcjch i wszystko procz wzdymajacych , fakt ze mam jeszcze dolegliwosci typu zgaga wymioty jak cos stanie w zolodku ale jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kamienie w woreczku drobne i co za tym idzie ataki przeważnie w soboty lub niedziele bo w te dni mam czas na jedzenie, muszę się bardzo pilnować. Dowiedziałam się że moje kamienie są fosforowe i jak usunę woreczek to mogą się zbierać kamyczki w kanalikach i to może być gorsze niż kamienie w woreczku. Nie wiem co zrobić usuwać woreczek czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiula

hej ja wlasnie jestem 2 dni po laparoskopii i czuje sie dobrze,po schudlam 1 kg a przed operacja 16 kg w ciagu 3 miesiecy. Nie ukrywam ze sie dobrze z tym czuje bo nigdy nie moglam schudnac,zawsze wazylam 70 kg a teraz 53 kg,jeszcze brzuszek po ciazy zostal ale mysle ze go zgubie,mialam 8 kamieni jeden mial 0,5 cm,ataki co dzien i do tego z dnia na dzien bardziej bolesne,jesli macie kamienie to nie czekajcie na nic tylko idzcie sie ich pozbyc,zbyt dlugie zwlekanie konczy sie naprawde zle,moze spowodowac pekniecie pecheza i wylanie zolci co spowoduje zapalenie otrzewnej co nie jest mila sprawa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam usuniety woreczek dwa lata temu .Po mimo ćwiczeń i diety nie mogę schudnąć.Brzuch mam jak balon.Rok temu złapał mnie taki atak , ból nie do opisania , zabrało mnie pogotowie , zrobiono mi usg , gastroskopie i nic nie wykryto. Chirurg przy usg stwierdził,że żółć gdzieś tam uchodzi i tyle się doeiedziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po usunięciu woreczka jakieś dobre 2 lata i nie mogę przytyc teraz moja waga to 44 kilo i dalej chudne i jem wszystko na co mam ochote i nic a przed operacja schudlam dobre 10 w ciagu miesiąca tak więc już nie wiem czy powinnam tyc jak piszecie czy chudnąc ...!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przytylam jakies 13 kilo a sie pilnuje i ostro cwicze. Operacje mialam ponad rok temu, ale zamiast byc lepiej, jest gorzej. Przy badaniu recznym lekarz stwierdzil, ze mam spuchnieta watrobe, wyslal na USG, ktore nic nie stwierdzilo. No i on po tym stwierdzil, ze wszystko jest ok, big bullshit!!! A ja wciaz tyje i bole pod prawym zebrem nie mijaja. mam 41 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę dołączyć do tyjących... i nie mogacych schudnac,mialam laparoskopie 4 lata temu i fakt schudłam przed zabiegiem 5 kg ze względu na ataki...ale po zabiegu wróciłam do wagi z nawiązką...bo z 58 aż na 72...i niestety dieta ani ćwiczenia nic nie dają. Zastanawiałam się nad środkiem żółciopędnym...moze to ma jakieś znaczenie? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem załamana *( jestem 5 miesiecy po operacji i przytyłam 15kg. zawsze byłam raczej szczupła, ok. 55 kg teraz dochodzę do 70 (brakuje mi pół kilograma) nadwaga nie rozchodzi się po całym ciele a lokalizuje się w ciągle wydętym brzuchu jak w 7 miesiacu ciąży i w boczkach. do tego czasami pobolewa mnie lewy bok, mimo, że mam już usunięty woreczek. ćwiczę od dwóch tygodni dość intensywnie, jem mniej, mimo to w tym czasie przybyło mi 2 kg. nie mogę już na siebie patrzeć *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja po dwóch tygodniach schudłam 5 kg. jaka radość, mam nadzieję, że jeszcze 5 kg zrzucę. Mam pytanie po jakim czasie po operacji pęcherzyka żółciowego można zacząć wprowadzać soki z surowych warzyw, jeść owoce? Dodam, że jestem dwa tygodnie po usunięciu pęcherzyka. Bardzo proszę o podpowiedzi. Co jeść można aby nie zaszkodzić:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×