Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie jajnika i zgrubienie nad blizną


Gość agreg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..dwa tyg temu miałam przeprowadzoną operację usunięcia prawego jajnika. Nad blizną po prawej stronie pojawiło się zgrubienie o długości 7 cm. Jest to spuchnięte i wrażliwe na dotyk miejsce. Jak długo potrwa powrót do normalnego wyglądu i stanu tego miejsca? Co robić aby nie doszło do powstania przepukliny? dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Oczywiście trzeba ograniczyć wysiłek fizyczny przez miesiąc od zabiegu. Blizna dochodzi do prawidłowego wyglądu po około 3 miesiącach. Proszę uważać na przewlekły kaszel i zaparcia. Bliznę najlepiej smarować żelami silikonowymi (np. Dermatix lub Veraderm) tydzień po zdjęciu szwów masując przez około 5-10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przed operacja

Jak się Pani czuła po operacji? jak długo trzeba leżec w szpitalu? bardzo się boję a też mnie czeka usunięcie prawego jajnika. Markery nowotworowe mam w normie. Zmiany jajnika są łagodne. Mam 40 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usuwany jajnik 2 miesiące temy ( lewy ). Czułam się świetnie juz nawet w ten sam dzień chaiałam wstać, ale kazali poleżeć. Na drugi dzien chodziłąm juz po oddziale i sama do toalety. Ja zniosłam to rewelacyjnie, ale każdy przechodzi wszystko inaczej. UJa do szpitala przyszłam w poniedziałek, w środe miałam operacje a w piątek byłam juz w domu. Ja mam markery podwyższone a mój torbiel na janiku miał 8 cm. Życzę zdrowia i wszystkiego dobrego. Proszę się nie bac i głowa go góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agreg@op.pl

Witam To bardzo indywidualna sprawa.Okazało się,że mam bardzo niski próg bólowy więc bez morfiny się nie obyło.Po opeacji bolało do trzeciej doby. Po zdjęciu szwów jest coraz lepiej i każdego dnia widać różnice pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×