Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny guz na pięcie


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia

Witam, mam pytanie. Już dłuższy czas temu na mojej prawej pięcie pojawił się guz, jest on bardzo wystający widoczny przy chodzeniu w klapkach i bardzo bolesny. Po wizycie u ortopedy który zlecił badanie RTG nic się nie wyjaśniło. Co to może być? Jak to leczyć? TO jest bardzo uciążliwe i bolesne (mam 20 lat) lekarze nic nie mówią, do kogo mam się skierować aby usłyszeć poprawną diagnozę?? Słyszałam o przypadku że taki guzek okazał się rakiem, czy to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Jeśli guz nie wychodzi z kości (a zapewne tak jest, bo nie został uwidoczniony w RTG) tylko z tkanek miękkich może to być tłuszczak, włókniak, ganglion, nerwiakowłókniak. A może to tylko ogniskowy stan zapalny. Trudno napisać coś konkretnego bez badania. Zapewne będzie trzeba go usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem jak opisany przez Ciebie Klaudio,z ta roznica ze na lewej stopie lekko po prawej ,miedzy pietą a srodkiem stopy.Puki co obserwuję co sie dzieje,bo myslalam ze to jakis odcisk lub cos spowodowane zlym obuwiem...jednak po ponad tygodniu nic sie nie zmienia,nie maleje wiec zaczynam sie niepokoic,a co najgorsze sprawia mi to bol i to coraz wiekszy zwlaszcza w pracy i przy dluzszym chodzeniu.Nie mieszkam w Polsce i nie wiem gdzie powinnam siwe z tym udac.Moze ktos mial podobne zmartwienie i cos poradzi?...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego na prawej pięcie. Wystający okrągły guz na pięcie, nie jest za miękki ani też zbyt twardy, wyraźnie nieprzyłączony do kości. Boję się, w internecie naczytałam się mnóstwa strasznych rzeczy... Za godzinę jadę do ortopedy, dostałam skierowanie od mojego lekarza rodzinnego. Boję się strasznie, napiszę jak wrócę, co powiedział mi lekarz, może pomoże to innym... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny opis objawu, na prawej pięcie mam: głęboko pod warstwą skórną, lekko skierowany w lewo i bardziej na dół pięty od środka przy krawędzi prawie stykającej z podłożem przy chodzeniu - mniej więcej na wysokości położonego kabla na płaskiej powierzchni przystawiając piętę, lekko przyciśnięty/nadepnięty na krawędzi jest bolesny, czuć pod palcem wybrzuszenie bez naciskania, kolor w środku lekko przyciemniony jakby sinawy, (nie jest to obicie stopy ani zakłucie, dbam o stopy) a czy na tej stronie pomagają w ogóle? jak wyjaśnić co komu jest jak nie można dodać zdjęcia chorej skóry z objawami. gg 11487174

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam guzek na kości która znajduje sie poniżej łydki i łączy piente.Lekarz narazie zapisał mi maść naproksen na stan zapalny ale czuje ze to moze być nie to.Kość w tym miejscu mnie nie boli tylko ten guzek który jest mięki i dokucza w chodzeniu bo nie mogę zgiąć stopy???????co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Witam mam podobnie ale nie wiem czy to samo jest mi co wszystkim tu który napisali na prawej stopie pojawił się taki jak by odciski był mały ale za to bardzo bolesny teraz po jakimś miesiącu zrobił się większy i wygląda okropnie jest widoczny jak zakładam pół pełne buty nie mogę biegać ponieważ bardzo boli jeżeli chodzę za bardzo nie boli ale kiedy się nachodzi i przyjdę ze szkoły lub z jakiegoś spaceru nie mogę wytrzymać z bulu . Często zakładam nogę na nogę lewą na prawą i gdy pod ciężarem nogi bardzo boli i nie mogę tego teraz robić morze ktoś mi coś pomorze w tej sprawie nam czy iść Z tym do lekarza lekarza rodzinnego a on morze nie wiedzieć i nic z tym nie zrobić pomieści czekam na jakąś odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×