Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zalecenia po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Anastazja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anastazja

Mam nastepujaca prosbe czy moze mi lekarz dac kilka porad co nalezy robic a czego nie po operacji przepukliny pachwinowej u kobiety..oraz czy 10 dni po takim zabiegu moge tanczyc na probach poloneza...nie jest to zbyt ruchliwy taniec:) z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Myślę, że delikatny ruch typu taniec polonez nie powinno stanowić przeciwwskazania po leczeniu operacyjnym przepukliny pachwinowej. Oczywiście co do szczegółów dalszej rekonwalescencji najlepiej uzyskać informację od prowadzącego chirurga (zależy od wielkości przepukliny, rodzaju wykonanego zabiegu). Ranę pooperacyjną można myć codziennie i zakładać świeży opatrunek (chyba, że inaczej zaleci lekarz prowadzący). Szwy usuwa się między 10-14 dobą po zabiegu. Z reguły pełne obciążenie fizyczne organizmu miesiąc po plastyce z użyciem siatki i 3 miesiące bez siatki. Wystrzegać się przewlekłego kaszlu i zaparć, bezpośredniego podnoszenia ciężarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolyska

Wczoraj biegłem po schodach co 2 schody prze 10 sekund jestem ponad 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej skośnej i odczuwam mały b&#242*l po wczorajszym biegu. Czy to jakiś zły znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

jestem miesiac i 2 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej .zostala mi wstawiona siatka pracuje jako kucharz nie jest to latwa paca poniewaz 8 godzin trzeba stac i nie powiem bo ciezary tez swoje ważą mam 19 lat . Lekarz proadzay powiedzial miesiac mam o siebie dbac pozniej juz coraz wiecej moge dzwigac 2 lekarz powiedzial zebym sprawdzil w internecie (hahaha bez komentarza) a wiec czy juz moge zaczac normalnie pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Mam zdiagnozowaną lewostronną przepuklinę pachwinową, zgrubienie pojawia się od czasu do czasu jest stosunkowo nie wielkie i raczej nie bolesne. Zabieg mam 31 sierpnia, niestety od września zaczynam praktykę w szkole. Praktyka nie wiąże się z jakimś wysiłkiem fizycznym. Muszę swoje przesiedzieć, postać i wykonać trochę papierkowej roboty. Nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem prowadzącym o ewentualnych zaleceniach pooperacyjnych dlatego postanowiłam zapytać na forum specjalistę: Czy tego typu zabieg wymaga od pacjenta leżenia w łóżku? Czy trzeci dzień po zabiegu będę mogła normalnie chodzić, wykonywać wszystkie czynności( oczywiście z wyjątkiem podnoszenia ciężkich rzeczy)? Jak długo ewentualnie trzeba odpuścić sobie wszelki wysiłek fizyczny? 8 dni po operacji idę również wesele, czy przez zabieg powinnam jednak odpuścić sobie tą imprezę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operację przepukliny z wszczepieniem siatki i powiem, że 3. dzień po operacji, to czas jeszcze jak najbardziej bolesny! Dopiero ok. jakiś tydzień po zabiegu można mówić o umiarkowanej egzystencji. Nie piszesz czy to będzie operacja tradycyjna czy laparoskopowa, ale jeśli tradycyjne cięcie, długości ok. 8-10 cm, to nie straszę, ale trzeci dzień to stanowczo za szybko, by mówić chociażby o tej praktyce w szkole! A co do tego wesela, to chyba, żeby posiedzieć i popatrzeć... Naprawdę dla dobra samej siebie i pomyślności operacji, bo nie po to się człowiek daje pociąć, aby jeszcze raz to przeżywać i znowu przez lekkomyślność położyć się na stole operacyjnym. Pamiętajmy, że przepuklina to nie wyrostek - ona może się wznowić, życzę rozsądnego podejścia do sprawy. Wiem też, że ból po operacji wszystko wyjaśni i podpowie co można, a z czego należy zrezygnować. On jest swego rodzaju kompasem co można, a czego nie. Pozdrawiam. Możesz później napisać o swoich przeżyciach, chętnie poczytam i odpowiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzien po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej z wstawieniem siatki ciecie okolo 10cm i czy moge jezdzic samochodem poniewaz szwy mam juz zdjete lecz naciskanie sprzegla wymaga pewnego wysilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzisiaj o 10.30. Znieczulenie ogólne czyli narkoza. Chwila-zasypiasz i sie budzisz. Jakby sekunda. Po wszystkim powrót świadomości, 2 godziny i do domu. Teraz jak znieczulenie puscilo to jest ból do wytrzymania jak sie lezy, bo próba wstania konczy sie fiaskiem....Modlac sie by nie kaszlnac bo tego nie sposób wytrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 27l,zabieg z wszyciem siatki, co do zaleceń po zabiegu : -unikać kaszlu, kichnięcia itp, ból jest okropny -współżycie zacząłem 4 dnia, kwestia techniki -przez pierwszy tydzień nie podnosiłem więcej niż 2-3kg -przez kolejne 2 tygodnie max 5kg -tabletki przeciwbólowe brałem tylko 1 dzień, później oczywiście bolało ale dało się przeżyć -chodzenie zacząłem 2 godziny po zabiegu, z dnia na dzień coraz więcej -niewygodnie jest siedzieć wyprostowanym więc zalecam wygodny fotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 33 lata, po operacji przepukliny pachwinowej metodą lichtensteina. Znieczulenie w kręgosłup od brzucha w dół. Przez pierwsze dwie doby pyralgina dożylnie i podczas leżenia bez jakiegoś większego bólu. Pierwszy raz z łóżka po operacji podniosłem się po 8 godzinach i ledwo doszedłem kilka metrów do łazienki - nie tyle z powodu bólu co z osłabienia (dzień głodówki). Pózniej po kroplówce miałem już trochę więcej sił ale i tak nie rozumiem tych co mówią że po kilu godzinach mogli wrócić do domu. Drugi dień po operacji też dość ciężki dzisiaj trzeci dzień już przyzwoicie ale nadal jest ból przy wstawaniu z łóżka i pierwszych krokach. I jesze trochę ból w plecach, podobno wynika on z zastrzyku który przed operacją dali mi w kręgosłup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×