Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieustający ból po usunięciu woreczka żółciowego


Gość Małgosia S.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgosia S.

Witam, chciała bym prosić o radę, co może być przyczyną nieustających bóli po usunięciu woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Sytuacja wygląda tak, ze pod koniec lutym tego roku moja mama miała usuwany laparoskopem woreczek, oraz torbiele z wątroby. Po zabiegu praktycznie cały czas ma mdłości, rozpierające bóle brzucha (początkowo były to okolice żołądka a teraz dołączyły okolice dołu brzucha), naprzemiennie biegunki i zaparcia. Od samego początku bardzo rygorystycznie przestrzega diety, wykluczyła smażone i tłuste potrawy. Odżywia się praktycznie gotowanym drobiem i delikatnym pieczywem z białym serem a mimo to ciągle ją boli. Co jakiś czas ma ataki podobne do ataków sprzed zabiegu. Badania krwi ma bardzo dobre, gastroskopia nie wykazała żadnych zmian. Od lutego do tej pory schudła ok 20 kg - to prawdopodobnie skutek zmiany diety. Apetyt jej dopisuje jednak ze strachu przed dolegliwościami je bardzo mało. Leki rozkurczowe a konkretnie no-spę łyka niemalże garściami ale też już nie pomaga. W czerwcu ma skierowanie na kolonoskopię. Proszę o podpowiedź jakie badania możemy jeszcze wykonać żeby dowiedzieć się co jej dolega, bo chyba jakaś przyczyna takiego stanu musi być. Podobno mama ma jeszcze torbiele na nerkach, ale na razie *do obserwacji*. Już nie wiemy co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia S.

Witam ponownie, ok 2 tygodni po zabiegu laparoskopii wykonywane było usg - i obraz był prawidłowy. Mama dostała skierowanie do gastrologa, a gastrolog skierował ja na gastroskopię, która jak już wspominałam również nic nie wykazała. Jutro idzie na kolonoskopię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu usunięto mi woreczek żółciowy tradycyjną metodą z powodu przewlekłego stanu zapalnego usunięto przy okazji 14 kamieni teraz pawie caly czas boli mnie wątroba czasami mam wrażenie że w miejscu cięcia złapała mnie kolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×