Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym barku przy oddychaniu


Gość Kornelia Puchalska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kornelia Puchalska

Wczoraj w porze rannej nagle zaczęło mnie kłuć w prawym barku.Czuję ten ból głównie przy oddychaniu ( nabieraniu powietrza), nasilał się aż do wieczora. Najbardziej czuję go z tyłu i wiem, że nie pochodzi od jakiegoś przeciążenia, urazu itp. To inny rodzaj bólu. Podobny do kolki, która łapie nas gdy za szybko idziemy, tyle, że nad prawą łopatką. Wzięłam dwa razy apap i na 2-3 godziny po zażyciu ból zelżał. W nocy bardzo bolało, znalazłam jednak na to sposób - pomogło spanie z prawą ręką do góry. Rano nie odczuwałam bóli, póki trochę się nie poruszałam - znów boli - dodatkowo wydaje mi się, że ręka prawa jest trochę zdrętwiała, głównie w okolicy ramienia i łokcia. Towarzyszy mi trochę gorsze samopoczucie, jestem też ok tygodnia przed menstruacją. NIgdy nic takiego mi się nie zdarzyło. Wczoraj wieczorem miałam też lekkie mdłości ( ciążę wykluczam). Proszę napisać, czy jest to powód do niepokoju i czy powinnam udać się do lekarza, czy poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć czy przyczyną jest np. zespół cieśni barkowej, czy to promieniujący ból z jamy brzusznej, klatki piersiowej. Na pewno warto udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam problem tylko lekarz powiedział zebym ruszała rękami i faszerowała sie paracetamolem 500mg i ibuprofenem 400mg. szukam na forach wszystkiego, dziś chciałam zobaczyć co sie stanie gdy nabiore dużo powietrza , no i stało sie ból nie tylko w barku ale z przodu jakby toz pod obojczykiem (prawa strona) tak silny ze musiałam sobie usiąść . i co teraz jak juz dwoje lekarzy odesłało mnie z paracetamolem do domu a ten nic nie daje -nawet raz wziełam ketonal 50mg ale tez nie pomogł ani troche .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam to samo , Jestem płci meskiej mam dopiero 17 lat .Zaczeło sie niewinnie od pęknięcia barku - bez przyczyny , nie upadłem ani nic ... obudzilem sie poprostu rano i okazalo sie ze mam bark pękniety . Na Chirurgii powiedzieli mi ze to moze byc jakis uraz czy cos , przepisali tabletki ale to nic nie daje .Lecze juz sie prywatnie i było podejzenie gorączki reumatycznej (ale Badania ASO nie wykazaly tego ) Co mam robic ? !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło mnie kłuć w klatce piersiowej i promieniować do barku, szybko się męczę, ból jest nie do wytrzymania podczas głębokich wdechów, mam też lekką temperaturę. Czasem też promieniuje do okolic wątroby i karku. Jedyna ulga to kiedy leżę, ale też ból nie znika całkowicie. Paracetamol i Ibuprofen nic nie pomagają. Idę zaraz do lekarza ale pewnie też mnie odeśle z niczym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Do wczoraj czułam silny ból podczas głębszych wdechów lub po większym wysiłku ból pojawiał się w okolicach stawu barkowego... lekarze nie wiedzieli co mi jest skierowali mnie na zdjęcie ale nic nie wykazało. Po wizycie u lekarza zadzwoniłam do mojej masażystki że mam silne bóle kazała przyjechać natychmiast okazało się że mam przepukline pod barkiem stawowym i odrazu powiedziałam że lekarz nigdy by mi tego nie wykrył dopiero po rezonansie by wyszło i musiało by być usunięte operacyjnie. Jednak że tak szybko się do niej udałam to wcisła mi to nie do końca na swoje miejsce bo muszę jeszcze jechać do niej,ale czuje się o wiele lepiej mogę się śmiać i swobodnie oddychać... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy jak większość z was. Z dnia na dzień zacząłem mieć problemy z oddychaniem, ból pod prawą łopatką, barku (tylniej części) i ucisk w okolicy krtani/barku. Bóle nasilają się przy nabieraniu powietrza, a przy kaszlu są nie do wytrzymania. Byłem u lekarza rodzinnego. Zostałem skierowany do szpitala a tam nic nie stwierdzono. Co mam robić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jolanta

Witam mam ból przy oddychaniu barku prawym i z tyłu  bardzo boli jak oddycham ból nie doniesienia proszę o pomoc  zawroty głowy  i jestem  cały czas  senna  mój lekarz to  nawet mi  się gadać nie chcę proszę o pomoc co robić  do tego epylepsja  dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.vykupspb.ru/ - Срочный выкуп неисправных машин марки Isdera модели Raize, 1937 года выпуска, тип кузова лимузин с объемом двигателя 3780 коробка передач робот в Питере.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Kinga

Ja właśnie dzisiaj doznałam tego bólu ale domyślałam sie że jest to na tle nerwowym (ostatnio mam stresujący okres) dlatego polecam może spróbować melisy bądź innych wyciszających herbatek czy tabletek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×