Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty palec i opuchlizna nie schodzi


Gość Ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ryszard

Witam moje pytanie jest następujące. Byłem 3 tygodnie temu w Angli u żony żona tam pracuje i mieliśmy odwiedziny u znajomych wiadomo impreza itd chodzi o to ze żona nawet nie wie gdzie przewróciła się na rękę i ma pękniętą kością palca wskazującego lewej ręki ,piszę że pęknięta ponieważ była na pogotowiu tam na miejscu i lekarz zrobił prześwietlenie ,lecz nie do końca wiem co on właściwie zrobił bo żona nie dostała żadnego antybiotyku ani maści bądź recepty na cokolwiek ,tylko owinięto jej palec jakby dwoma patyczkami ortopedycznymi i owinięto kawałkiem bandaża i plastrem samoprzylepnym ,zona nie siedziała w domu tylko pracowała z takim palcem ponieważ lekarz stwierdził że musi nim ruszać żeby doszedł do siebie ,dla mnie to absurd ale nie ja jestem lekarzem ,cały szkopuł w tym że żona ma już tą opuchlizne prawie 3 tydzień palec dalej ja boli a opuchlizna nie schodzi potrafi nim ruszyć ale w umiarkowanym stopniu i teraz moje pytanie do Pana co właściwie się dzieje z tym palcem czy to wina tego że palec nie jest usztywniony czy może tego że nie stosuje się żadnych maści czy leków na tego typu schorzenie nie wiem co mam robić czy zona ma znowu czekać 5 godzin na pogotowiu i wyjść z dwoma patykami na palcu czy jest jakaś inna alternatywa bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego bo żona tylko cierpi z tego powodu a ja nic nie mogę zrobić iż jestem w Polsce a druga sprawa nie jestem ortopeda ani chirurgiem ,jeszcze co najważniejsze czy mogą być jakieś konsekwencje z tego powodu że obrzęk utrzymuje się tak długo i jaka jest tego przyczyna . Dziekuję za szybka odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Obrzęk może się jeszcze utrzymywać. Można kupić coś w rodzaju Altacetu. Palec powinien zostać unieruchomiony. Ręką można ruszać ale przynajmniej na 2-3 tyg. sam palec powinien znajdować się w stabilnym położeniu, aby nastąpił prawidłowy zrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić dokładnie co mogło wydarzyć się z palcem trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Zapewne będzie konieczne wykonanie RTG, które odpowie czy nie doszło do uszkodzenia kości lub stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli lekarz powiedział ze jest pęknięty bez przemieszczenia to się trzeba cieszyć też mam taki problem kość się zrasta właśnie w okresie 3 tyg. palec musi być w szynie bądź w gipsie. ruszanie jest nie wskazane i nie dam wiary że lekarz kazał ruszać tym palcem. chyba że żona była pod wpływem alko po zawsze krytycznie do tego podchodzą na pogotowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×