Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Świąd w okolicy odbytu


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam, mam 22 lata, studentka. Piszę bo niepokoji mnie świąd w okolicy odbytu, który już od paru miesięcy mnie męczy. Bardzo wiele przeglądałam stron jak i próbowałam się dowiedzieć na forach jaka może być tego przyczyna. Przy wypróżnianiu nic mnie nie boli, żadnej krwi, nawet próbowałam go obejrzeć *w nocy* bo wtedy ból się nasilał co by sprawdzić czy może owsiki ale też nie zauważyłam białych żyjątek*) (fuu). Co powinnam zrobić by narazie się nie zgłaszać do lekarza (o higiene dbam szczególnie) Bardzo proszę o radę nawet nie wiem gdzie mam z tym iść...albo proszę o jakaś nazwe maści bez recepty. Z góry bardzo dziękuje za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, ale mam pytanie, skoro jest podejrzenie, iż występują u mnie żylaki odbytu to czy istnieje szansa wyleczenia samymi maściami czy prędzej czy poźniej bede musiała się zgłosić z tym do chirurga...*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samymi maściami tego się nie wyleczy, można tylko złagodzić lub zlikwidować objawy. Najlepiej udać się na konsultację do chirurga. On wyjaśni czy już trzeba operować czy tylko można działać doraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 miesiecy mam chrostki w okolicach odbytu caly czas mnie to swendzi,szczegulnie dbam o chigiene osobista bardzo sobie to cenie mam 27 lat mieszkam za granica na razie nie chce z tym isc do lekarza szukam jakies masci lub kremu bez recepty czy mozecie mi pomuc to moj E-Mail gosiakosik1@wp.pl prosze odpiszcie mi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×