Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrostek robaczkowy czy kolka jelitowa u dziecka?


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mój ośmio letni synek od paru dni skarży się na ból brzuszka po prawej stronie. Nie jest to stały ból czasami ustępuje i za jakiś czas znów powraca , nie jest on także silny. Boli go najczęściej przy gwałtownych ruchach i gdy się podnosi z łóżka , nie gorączkuje, nie wymiotuje i nie ma również biegunki. Czy to może być wyrostek robaczkowy , czy kolka jelitowa , proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Może to przepuklina. Najlepiej jeśli udacie się do chirurga dziecięcego, który po zbadaniu syna na pewno będzie mógł przybliżyć rozpoznanie, a już na pewno wykluczć lub potwierdzić zapalenie wyrostka robaczkowego czy przepuklinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Warmii

Witam. Od kilku lat (5-6) odczuwam silny (ostatnio bardzo silny) ból w prawej dolnej części brzucha.. Miałem robione badanie USG 2 razy i nic ono nie wykazało, z tego co wiem gdyby było to zapalenie wyrostka robaczkowego to badanie USG by coś wykazało..Lekarz rodiznny stwierdził że to kolki jelitowe i kazął barć leki rozkurczowe ale nie zawsze one pomagają Dodam że ból ten zdarza się po wysiłku a także w momentach w których nic nie robię..Byłem też u chirurga - ten mnie *obmacał* i tez nic nie stwierdził Chciałbym aby ktoś mi doradził o co chodzi.. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×