Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele w piersi


Gość Dorota K.

Rekomendowane odpowiedzi

Martwię sie bo wczoraj miałam robione usg sutków i wyszło że mam w prawej piersi dwa torbiele długości 12 i 6 mm! Pani ginekolog powiedziała że nic na razie nie trzeba z tym robić!Ale ja się boję i nie wiem co mam robić?Czekać aż urosną większe,a może same się wchłoną? Mam też zapisane tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy jeszcze bardziej nie przyspieszą rozwoju tych torbieli!!! Bardzo proszę o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na razie można się leczyć hormonalnie i kontrolować piersi badaniem usg. Myślę, że hormony dobrze podziałają. Nie wiem w jakim Pani jest wieku. Torbiele tworzą się najczęściej koło 40 r.ż. gdy w piersi zaczynają przeważać zmiany zanikowe. Prowadzi to do łagodnych rozrostów nabłonka przewodów wyprowadzających a następnie do zamknięcia ich światła. W rezultacie utrudnia odpływ płynu ze zrazików. Jeśli torbiele się powiększą to będzie trzeba leczyć je biopsją i aspiracją płynu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziała Pani ginekolog na razie takie torbiele wymagają tylko obserwacji. Kontrolne USG piersi co pół roku i dokładna samokontrola. Środki antykoncepcyjne raczej mają znikomy wpływ na powstawanie torbieli sutków, ale należy rozważyć ewentualność ich odstawienia, gdyż zwiększają ryzyko raka piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wdzięczna za te odpowiedzi! Właściwie to mam jeszcze jeden problem,a mianowicie czy po jedenastu latach od porodu może wyciekać coś z piersi?W usg nic nic nie wykazało oprócz tych torbieli!Moja pani ginekolog nawet nie zbadała mi ich manualnie! A te tabletki to mam przepisane bo mam bardzo ale na prawdę bardzo obwite miesiączki.Więc chciałam w końcu spokojnie funkcjonować! Proszę o odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dolores 28l.

Mam podobny problem z torbielkami w obu piersiach wielkości 3x8 mm i 4 mm. Z jednej piersi wydobywa się żółtawy płyn. Byłam u onkologa, który stwierdził że nie jest to nic groźnego i zrobił wymaz.Wynik wymazu: kwasochłonna treść bezkomórkowa. Ginekolog widząc te badania zapytał co powiedział onkolog (?) Wydaję mi się że sam powinien wiedzieć czy wszystko jest w porządku. Dodam że staramy się z mężem o dziecko kilka już miesięcy. Czy możliwe żebym miała jakieś zaburzenia hormonalne? (Okres ma raczej regularny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie juz od miesiaca piers i zapisałam się do ginekologa,dzisiaj miałam wizyte u ginekologa zrobił mi usg i powiedział za mam dwa torbieliki. Powiedział za mam przyjsc za rok do kontroli bo to nic takiego i mam się nie przejmować,ale jak ma się tu nieprzejmować jak piers mnie cały czas boli.mam 22lata i mam 1,5rocznego synka. mógłby ktoś mi powiedzieć od czego mam te torbieliki? Bardzo prosze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 45 lat, miałam badane piersi usg i mamografię , w prawej piersi mam torbiel a w lewej wewnątrzgruczołowy ( wewnątrzsutkowy) węzeł chłonny 6mm. Lekarz powiedział, że to nic takiego zmian nie ma ale pobolewa mnie ta lewa pierś gdzie jest ten węzeł. Dodam że biorę tabletki antykoncepcyjne. Proszę mi powiedzieć czy takie węzły to coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko najwazniejsze ze boli gdyby nie bolalo musiala bys sie martwic :) Tak mi powiedziano .Skoro specjalista nie ma zastrzeżeń to powinnas sie cieszyć albo skonsultuj to z innym onkologiem :)Ja mam podobne problemy ,torbiele obu piersi :( w prawej juz usunieta ale odrosly kolejne .W lewej mialam kilka malych ,obecnie ide ponownie na usuniecie .Badanie mamografi nie wykazały mikro zwapnien ,ulga ale zaproponowano mi rezonans bo jest dokladniejszy :i wykazalo po kilka torbieli w obu piersiach w tym jedna do bipsji lub usuniecia . I znow nerwy i strach ,onkolog uspokaja. .Nie mam obciazen genetycznych ,bynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo .Jedynym powodem jest podatnosc albo zarzywanie długotrwale hormonow (antykoncepcji w jednym)Ponieważ mialam 3 krotnie torbiel jajnika .Tylko pytanie ile razy mozna je usuwać z jakim ryzykiem to sie wiąże ?? Czy moze rozwazyc usuniecie piersi by juz nie mialo gdzie odrastac ??Czy robic ciagle usg,rezonans i zyć w ciagłej niepweności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×