Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Myślałam, że to boli serce, a to chyba śledziona


Gość Aneta z Katowic, 25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta z Katowic, 25 lat

Witam. Moim problemem są bardzo dokuczliwe bóle w okolicach serca po lewej stronie. Bóle mam już od około 10 lat, robiono mi parokrotnie EKG, które wykazywało, że serce jest zdrowe. Lekarz w końcu stwierdził, że skoro wszystko jest zdrowe, to przyczyna moich bóli to nerwy i wiek dojrzewania. Są to takie NERWOBÓLE, jak to określił i zalecił mi po prostu 'nie denerwować się'. Nic się nie zmieniło. Co jakiś czas mam takie ataki. Te bóle doprowadzają mnie do szału, mam ich dość, pomaga mi na nie jedynie spokojny odpoczynek, 10 minut leżenia. Ale jak tu się położyć, jak się jedzie np, autobusem? Skręcam się wtedy z bólu. Czasami aż łzy mi płyną. To jest nie do wytrzymania. Ostatnio dużo czytałam i odkryłam, że przyczyną moich bóli wcale nie są żadne 'nerwobóle', tylko powiększona śledziona. Bowiem kiedy mam atak, wyczuwam ją dużo poniżej żeber, nabrzmiałą i twardą. I boli przez kilkanaście minut, aż mi się słabo czasami robi. Jak mam możliwość, to zaraz się kładę i odpoczywam - przechodzi. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Wtedy zaczynam się już modlić. Do jakiego lekarza mam się zgłosić, żeby mi wyleczył te bóle? Bo zwariuję od nich kiedyś. Albo umrę. Nie zartuję. P.S- dlaczego żaden lekarz wcześniej nie zainteresował się moją śledzioną, że to ona może przyczyną tych bóli, tylko ekg i ekg, a ekg nic nie wykazywało. grrr... Proszę o pomoc. Jak mam to wyleczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąż miał podobny problem. również podejrzewano u niego chore serce. dopiero po wnikliwych badaniach okazało sie ze to krwiak i torbiel śledziony. po usunięciu sledziony serce wróciło do normy i nic nie boli. proponuje zwykłe badanie usg,na które może skierować lekarz rodzinny. śledzioną zxajmuje się hematolog,a także chirurg zależy od problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam tak samo tylko tak mi się zrobiło pewnego dnia i od tamtego dnia pod bolewa mnie w okolicach serca i żebr moja mama mi mówi i lekarz że to przez dojrzewanie mam 15lat i lekarz powiedział że to okres dojrzewania i że niewszyscy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci lekarze mają wszystkich w du..pie niestety ,z wielką łaską zbadają a jak sami nie wiedzą co nam jest to twierdzą ze to przez nerwy,proszę sie nie stresowac,ja bylam leczona na wrzody żołądka i dwunastnicy ,poźniej stwierdzili ze to jelito wrażliwe,aż w koncu jeden z lekarzy kazal mi isc na usg brzucha i wykryli mi po dwoch miesiacach leczenia na cos innego kamice pecherzyka żolciowego.To jest po prostu chore jak oni nas traktują ale jak sie okazuje ze jest cos powaznego to opiepszają czemu tak późno przyszlismy do lekarza. Ach brak mi slow.Pozdrawiam i prosze sie nie dac bo zycie mamy tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazaashi

mam pytanie moj tata ma 43 lata miewa czesto bóle nasilajace sie do takiego stopnia ze musi przykucnac albo nawet sie polozyc bo nieumi wyrzymac z bulu raz go bolą placy raz klatka piersiowa raz brzuch wydaje mi sie ze to tylko tak mocno promieniuje a ból tak naprawde jest w jednym miejscu lekarz u ktorego był zrobił zdjecie klatki piersiowej i brzycha jednak nic tam nieznalazl zaznaczyl tylko strzałka w okolicy sledziony i napisal ze tu cos jest ale sam niewie co mozecie mi pomoc moze ktos mial podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika 14stycznia 2010rok

Rozumiem pania doskonale ja mam bóle od pol roku codziennie z przerwami kilu dniowymi mam 18lat i nie wiem co mi jest?bole nasililaja się po zjedzeniu ostrego lub slodkiego jedzenia takze z nerwow i wysiłku .Teraz boli mnie po lewj stronie dotychczas bylo odwrotnie martwie sie,prosze o pomoc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś mnie dziś spotkało ból po lewej stronie pod dwoma ostatnimi żebrami tak silny że aż potem się zalałam i dech zaparło ostatnio miałam małe problemy trawienne zgagi wzdęcia czy to może być śledziona czy to się daje wyleczć szukam porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bóle w okolicy śledziony, można powiedzieć że to silny atak i tak kolo 4 dni mnie trzyma więc muszę zażywać silne leki przeciw bólowe jak np. ketonal setka i nawet 1 tabletka mi nie pomaga więc jeszcze muszę zażyć nospę forte ale 2 tabletki na raz,kilka razy byłam w szpitalu podano mi kroplówkę z silnym lekiem przeciw bólowym i miałam wyniki zrobione to nic nie wykazało później tez robiłam usg ale tez nic nie wyszło że coś mam . Ale silny atak i tak powraca, a kiedy tak jest więc muszę się położyć i się czymś przykryć kiedy po 15 minutach w okolicy bólu się rozgrzeje i dostanie się ciepło przechodzi i muszę leżeć na bolącym boku tak szybciej mija ból. A kiedy wstanę i zacznę chodzić silny ból powraca. więc nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często lądowałam na pogotowiu ,miałam wymioty i biegunkę .Ból był jakbym rodziła. Dostawałam kroplówki to po 1h przechodziło. Za każdym razem jak się pojawiałam to lekarze sprawdzali czy mam pokłute ręce- czy czasem nie ćpam. A ja zwijałam się z bólu ,kładłam się na zimnych kaflach w kuchni. Dopiero jak schudłam 10kg , bo ataki się nasilały ,a ja bałam się cokolwiek jeść zrobili mi usg brzucha i okazało się że to woreczek żółciowy. Który często daje się we znaki w sytuacjach stresowych.Ale to są lekarze-dadzą kroplówkę przejdzie na chwilę ,a potem wszystko zaczyna się od nowa. Zamiast człowieka gruntownie przebadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzena

Witam. Radze wszystkim zrobic badania na wykluczenie pasozytow. Sama borykam sie z takimi problemami a mam zdiagnozowana gliste ludzka ktora wywoluje podobne bole. Mam nadzieje ze pomoglam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież w okresie dojrzewania borykałam się z identycznym problemem. ekg nic nie wykazywało. Ja instynktownie przy atakach kladlam sie na lewym boku, oddychalam spokojnie i po paru minutach przechodzilo. dzis po kilkunastu latach wiem, że to byla sledziona, ktora w wyniku stresu i nerwow powiekszala sie i bolala (takie m.in. ma zadanie sledziona- *zbieranie stresu i nerwow i wirusow*) a stres i nerwy mialam na co dzien w domu niestety (rodzina patologiczna). szkoda, ze wtedy nikt nie wpadl na to, ze przyczyny moich dolegliwosci sa raczej psychologiczne. ja sama bylam za mala, by sie sama zdiagnozowac. stalo sie to dopiero po wielu latach. wyprowadzilam sie z domu i nie denerwowalam sie juz tak na co dzien, bóle w podzebrzu ustały. naprawde lekarze nie wiedza, za co odpowiada sledziona??? mysle ze wiele osob boryka sie z takimi *nerwobolami* i lekarze kieruja tylko na ekg...przykre..zero glebszego spojrzenia na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dowodem nieudolności lekarzy. radiolodzy nie umieja odczytac zdjecia. ani na monitorze rozpoznac co to jest. I tak najpierw. Ze mam kamienie z woreczku i w nerkach. potem,że mam polip pecherzyka i pilne skierowanie do chirurga ??? co usuwac niezbedny narzad. nigdy. Dalej Kolonoskopia pierwszw 2016r, nic nie wykazuje???? poza hemoroidami. druga teraz o wiel wiecej zmian. Gastrokopia. w 2016 r. wykazuje jakis stan zapalny zoładka jakies podpłycenie wrzód mały,heliobackter i to normalne.nie ma leczenia. trace HGB spada do 5,2 kolejna gastro. wrzód, helio do leczenia. przy czym lek pyroli powoduje wiecej szkody niz pozytki.. Dostaje zelazo do picia,okazuje,ze niewskazane przy wrzodzie co pisze.  Totalne jaja. Nie wiem co oni umieją. brac kase,narzekać i latac z jednej pracy do drugiej. Jeden lekarza pracuje w trzech przychodniach. to kiedy on spi,prowadzi zycie rodzinne.ma czas dla rodziny,na pogłebianie wiedzy medycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×