Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wole torbielowe w tarczycy, usuwać czy nie?


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina

Moja sytuacja wygląda tak: Tsh 2,25, anty-TPO 22, w lewym płacie guz wielkości ponad 4 cm, w prawym 2 cm. Biopsja wykazała, że są to wole torbielowe, w których znajduje się koloid oraz teryocyty (nie pamiętam dokładnie jak się pisze te drugie gdyż nie mam przed oczami wyniku, przepraszam) bez cytologicznych cech atypii. W każdym razie ogólne podsumowanie moich badań - tsh w normie, bez hashimoto, guzy - torbiele obojętne, brak nowotrwora. Lekarz endokrynolog zalecił mi wycięcie. Stwierdził, że same nie znikną więc należy poddać się operacji. Nie wiem co mam zrobić...skoro nic złego sie nie dzieje to po co narażać się na problemy z głosem, z wapnem, na dożywotnie leczenie. Oczywiście wytnę je kiedyś, aczkolwiek mam mętlik w głowie czy zrobić to już *dziś*. Dodam, że mam 20 lat i moja mama, babcia oraz prababcia (nieżyjąca aktualnie, nie z powodu tarczycy) też mają guzy i nie wycięły ich. Na ostatniej wizycie endo kazał przemyśleć mi operację i podjąć decyzję i takim sposobem zostałam sama z tym problemem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Radzę zastosować się do zaleceń endokrynologa. Guzy są bardzo duże. Na pewno nie ulegną zmniejszeniu ani wchłonięciu, wręcz przeciwnie mogą powiększać się dając np. ucisk na tchawicę z jej uszkodzeniem lub dużą deformację kosmetyczną szyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 13:44, Gość Kasia napisał:

Poszukuję kontaktu do Eweliny - jestem w podobnej sytuacji. Proszę o informację czy zdecydowałaś się wyciąć - u mnie jest jeden 4 cm , w prawym płacie. Tak samo mam mętlik w głowie.

Moja mama ma guza 6 cm  zwapnialy.......Biopsje nie chce się  poddać .Nic z tym nie robi ja umieram ze strachu.Kasiu daj znac jak rozwiązała te  problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×