Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to stulejka i jeśli tak czy wymaga ona leczenia czy może dam radę uporać się z tym samym


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat. W okoliach 12 roku życia zdiagnozowano u mnie stulejkę, którą miałem sam sobie wyleczyć przez naciąganie napletka. Po pewnym czasie i kolejnej wizycie u lekarza powiedział on że wszystko jest w porządku, napletek da się zdjąć. I tak, to prawda, napletek da się zdjąć, jednakże sam w wzwodzie nie schodzi, a przy naciąganiu go następuje leciutkie zawijanie się napletka przy krańcowych możliwościach naciągnięcia. Występuje też nadwrażliwość żołędzi. Czy można się jej pozbyć przez jakieś hartowanie wodą lub coś podobnego? ta "stulejka" nie sprawiała by znacznego problemu gdyż ściąganie samodzielne napletka nie sprawia żadnego bólu, jednakże nadwrażliwość żołędzi jest okrutnie nieprzyjemna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aaaaaaaaa

Jeśli napletek nadal Ci nie schodzi, lepiej udać sie na zabieg. Wogole nie boli, rana goi sie do miesiąca (zero seksu przez miesiąć) a różnica jest widoczna od razu. Jeśli chodzi o nadwrażliwośc to też ją mialem. Urolog poradzil mi abym ściągał napletek i chodzil z odsłonieta żołędzia - w ten sposob żołądz uodparnia sie i z czasem staje sie malo wrazliwy. Aby zmniejszczyc odczucia dotykania żołedzia o bielizne, urolog poradzil abym kupil specjalna masc znieczulajaca ( dla dzieci przed ukłóciem w trakcie zastrzyku). Masc rzeczywiscie dziala, mozesz zdjac napletek i nic nie czujesz. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ani razu w zyciu niedotknąlem swojej zolędzi bo sie boje tego bolu,..jest okropny,gdy myje to tylko sciągam napletek i wstawiam go np do szklanki z woda albo polewam ze szklanki go leciutko,i mam ten sam problem kiedy penis jest luzny wtedy latwo schodzi napletek a gdy stoi to tez...ale ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 15 lat i podobny problem.Jeżeli chodzi o napletek to lekko zawija się pod żołędziem ale mam nadzieję ,że to się ukształtuje (ciągle jestem w okresie dojrzewania ).Nadwrażliwość jednak bardziej mnie nie pokoi ,ale czy to potrzebne? Czy mam się martwić czy nadwrażliwość też z czasem przejdzie? Proszę o rade. pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mialem stulejke,ale nie wielką(i nie stwierdzoną u lekarza) udalo mi sie dzisiaj ściągnąć napletek i odsłonić żolądź i niezbyt sobie wyobrażam chodzenie i trzymanie członka w bieliźnie,ból poprzez ocieranie o nogi/bielizne jest straszny i mam nadzieje że to przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu czyli w czwartek miałem zabieg na wydłużenie więzadełka i nacięcie skórki na penisie.. też miałem problem z ciągnięciem napletka w czasie zwodu. Zabieg trwa ok 30 min z znieczuleniem miejscowym i nic nie boli 1 dzien w szpitalu na obserwacji a na drugi z samego rana juz powrót do domu i kontrola za 2 tyg od zabiegu. Po zabiegu odczuwa się dyskomfort a nie ból trochę szczypie i penis jest spuchnięty i siny*) w sobote byłem już na dyskotece więc sami widzicie że nie jest tak źle boli tylko kiedy penis się podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam lat 15 i od niedawna zadaje sobie pytanie, czy mam tą całą *stulejke* Hmm mój penis jest cały w skórze jak i opadły jak i w zwodzie a u większości mężczyzn widać tą główkę a u mnie nie dość że jest pod skóra to jeszcze nie sciągne skóry, bo boli mnie ... Jedynie co pamiętam jak byłem mały byłem u lekarza który skierował mnie do szpitala i tam lekarka tak mocno naciągnęła penisa i kazała mi tak robić codziennie przed lub po kąpieli (juz zapomniałem) Robiłem tak z 2-3 razy z mamą ale więcej nie robiłem bo okropnie mnie to bolało. I myśle że to przez to że właśnie tak nie robiłem :( Mam o tym powiedzieć rodzicom abym sie udał do lekarza ? Bo tak troche się wstydze jakbym miał komuś to pokazywac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wstyd w takich przypadkach to najmniejsze zmartwienie :) Chociaz z drugiej strony troche to rozumiem poniewaz sam mialem ten problem kilka ladnych lat temu (teraz mam 17). Co do lekkich przypadkow, z wlasnego doswiadczenia wiem ze naciaganie napletka tzw *cwiczenie* pomaga po pewnym okresie czasu, najgorsze jest tylko to pierwsze przełamanie się aby zaczac. Na poczatku moze byc odczuwany bol ale to nic w porownaniu z pozniejszym hartowaniem :) gdyz u mnie nadwrazliwosc zoledzia do tej pory calkowicie nie zanikla. Jednakze jest juz minimalna i prawie jej juz nie odczuwam, i przyznam sie ze bardzo dobrze na nadwrazliwosc robi wrazliwa partnerka :) Co do ciezszych przypadkow to z doswiadczenia znajomych wiem ze jedynym skutecznym sposobem jest rozwiazanie operacyjne. Właściwie to nawet mniej meczaca metoda od samodzielnych ćwiczen. Jedyna zauwazalna wada to wstrzymanie od stosunku na te 3-4 tygodnie :) Ale pewnie niektorzy woleliby to niz nadwrazliwosc i wieloletnie cwiczenia :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, uporałem się z tym robiąc ćwiczenia. Jak penis jest w zwodzie to delikatnie próbowałem ściągać na ile było można, aż tak kilkanaście razy i jest git. Teraz czasami to robię aby skóra nie powróciła do swojego pierwotnego kształtu. Jeszcze jest inna metoda - ściągamy skórę (za głowkę) i dopiero wtedy doprowadzamy do wzwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy nie mam wzwodu to mogę ściagnąć,a gdy mam wzwód to ściągam tak do połowy boję się naciągąc w czasie spoczynku i potem doprowadzać do erekcji bo myślę że coś może się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

mam stulejke i nie wiem jak sie jej pozbyc ajak dojdzie do stosunku? prawie codziennie sciagam npltek i nic no moze troche sie poprawilo w trakcie wzwodu schodzui do połowy czy naciąganie to dobra metoda aby sie pozbyć stulejki (mam17 lat):/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 lat może to troszke mało ale moge ci pomoc a wiec podczas kąpania odciągaj napletek z żołedzia (powolutku) i pod wodą to zajkakies 30 min powinieneś mieć to co chciałeś Pozdrawiam i życzę sukcesu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@problem: musisz iść do lekarza jeśli cię boli, na serio Ja miałem troszkę inaczej. Przy operacji usunięcia skrętku przyczepka jądra(takie wredne coś, co może dać o sobie znać nawet jakieś 3 lata po powstaniu) chirurg zdiagnozował u mnie stulejkę. No i zaczęły się badania kontrolne, i miesiąc po miesiącu opierdziel za to, że nie ćwiczyłem napletka. Łatwo jest się przemóc za pierwszym razem jak nie patrzysz, potem idzie jak z płatka. Stulejki pozbyłem się już pół roku temu, a teraz chcę się odważyć na hartowanie. Mimo wszystko spytam lekarza, bo pojutrze wizyta. Naciąganie napletka to świetna metoda, tylko musi być robiona systematycznie. I najlepiej nie *obierać pora* przed kąpielą, bo lepiej się ściąga jak jest we wzwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×