Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki - martwiczo-krwotoczne, wywołane kamicą żółciową, pseudo torbiel trzustki


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie dotyczące zdrowia mojego taty, trafił do szpitala 7 tygodni temu do Szpitala z krwotokiem wewnetrzym,oraz z częściową martwicą trzustki, w wyniku nie zrobienia tydzien czesniej badac UZG. 5 Tygodni temu jego stan sie polepszył, ale w dalszym ciagu istnieje zagrożenie życia, leczony był wszelkimi lekami narkotycznymi, i obecnie od ponad 2.5 tygodnia ma założony zbiornik z płynem, ktory uchodzi od tego torbiela. Do czasu wszystko szło w dobrym kierunku, stan taty sie polepszał, niestety ostatnio od tygodnia tata gorączkuje, mial zrobione badania krwi, z ktorych wynika, iz powstaje jakies zakażenie, a ponadto z drena (tego wężyka odprowadzajacego płynu z trzustki) zaczęła płynąć ropa. W dniu dzisiejszym został zatrzymany w szpitalu i zostały podane mu srodki na ten ropien i ponoc trzeba czekac. Nie wiem, czy mowią nam całą prawde, dlatego mam pytanie, co ewentualnie moze teraz sie wydarzyc. Dopisze póżniej szczegółowe informacje z wypisu, ale chwilowo sa one w szpitalu. Prosze o pomoc i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie badanie TK wygląda tak : *Ogon trzustki nie uległ wzmocnieniu kontrastowemu- cechy martwicy. Miąż głowy i trzony trzustki ulega wzmocnieniu kontrastowemu. Rozległy naciek tkaniki tłuszczowej sieci i krezki w nadbrzuszu. Naciek lewego mięśnia biodrowo-lędźwiowego powoduje dwukrotne powiększenie wymiarów jego przekroju poprzecznego z wysiłkiem podpowieziowo. Patologicznych kolekcji plynowych w nadbrzuszu nie uwidoczniono. Koniec drenu lokalizuje sie do przodu od trzonu trzustki.* --* z tym, iz te badanie, bylo robione przed pogorszeniem sie stanu mojego taty. Dzisiaj z tego co sie dowiedzialam, to ma miec zrobione TK, USG, oraz pobranie krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×