Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co bedzie gdy poddam sie operacji wyciecia calkowitego tarczycy??


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Moj wynik USG Tarczycy: tarczyca niepowiekszona z zachowanym podzialem na platy i ciesn. wymiar platow: prawy-25/25/60mm lewy-23/16/55mm w obu platach i ciesni widoczne sa rozsiane dosc liczne guzki o strukturze lito-torbielowatej,najwiekszy w prawym placie ma sr25mm,najwiekszy w lewym placie-18mm wynik laboratoryjny TSH trzecia generacja 1,16 FT3 - 4,28 FT4 - 1,23 po wizycie u lekarza endokryloga dowiedzialam sie ze musze miec wycieta calkowicie tarczyce.. boje sie i niewiem co robic?? czy istnieje zagrozenie zycia? czy te wyniki sa bardzo zle? czy istnieje mozliwosc ze mam nowotwor zlosliwy???? mam male dzieci i boje sie ze gdy poddam sie operacji zostawie je same.. bardzo prosze o szczegolowa odpowiedz na tysiace moich pytan... niewiem ile mam czasu na podjecie decyzji i co jesli okarze sie ze to nowotwor zlosliwy?? gdzie przeprowadzane sa takie operacje ??? co mam dalej robic??? jestem zalamana.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już 15 lat bez tarczycy.Miałam tez straszne nerwy przed i bardzo martwiłam sie co bedzie dalej.?Przez te lata po operacji cały czas biorę hormony tarczycy i co roku badam kikut jaki po niej został. Proszę spokojnie do tego podejść.Życzę powodzeniw i spokoju ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poproszę o interpretację wyników usg tarczycy .Gruczoł tarczowy o jednorodnej ,drobnoziarnistej,normoechogennej strukturze,ostro odgraniczony od otoczenia ,o zachowanej ruchomości połykowej.Wpłacie lewym zmiana płynowa o wymiarach*24,6-19,0mm z widocznymi przyściennie strukturami najpewniej tkankowymi,bez cech unaczynienia.wym gruczołu p.p37,5-13,7-11,5mm p.l47,4-24,7-24,8mm cieśń 4,1mm W okolicy kąta żuchwy po lewej stronie wrzecionowaty węzeł chłonny z zachowaną wnęką naczyniową o wym 23,2-6,9mm .Po stronie prawej w tej samej lokalizacji kilka podobnych zmian,z których największy ma wymiary 23,3-6,3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×