Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie z prawej strony brzucha


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Odczuwam od ok. 2mies. kucie z prawej strony brzucha, nie bylo to codziennie, ale teraz to zaczelo sie nasilac, kucie to jest umiejscowione miedzy miednica, a zebrami tak po srodku, robione w styczniu tego roku mialem usg, bo mialem kucie z lewej strony brzucha i wykazalo mi kamienie na pecherzyku zolciowym, ale z tej prawej strony nic wtedy mnie nie bolalo i nic nie wykazalo wiecej usg mimo, ze badani tez nerki i inne narzady, te bole nie sa mocne, bym musial brac jakies leki przeciwbolowe, ale nie ustepuja.Troche sie balem wiec mialem robiona kolanoskopie, ale na na krotkim odcinku ok 40cm, i tez nic nie wykazalo, co moze byc nie tak, moge jeszcze nadmienic ze w styczniu 2008 roku leczylem wrzody dwunastnicy. A wszytsko zaczelo sie gdy wykryto wrzody dwunastnicy, dostalem lekarstwa i wszystko mi przeszlo, bole zwiazane z tymi wrzodami po srodku brzucha byly tak mocne ze musialem sie klasc bo nie moglem chodzic i caly bylem zlany potem, zrobilem gastroskopie i sa i zaczalem leczenie zalecone przez lekarza, po tej kuracji, ktora trwala ok 1m wszystko ustapilo, minelo ok. 5-6m i dostalem zgagi, ktora od malej przerodzila sie w taka ze czulem jakby ktos mi ognisko rozpalal w brzuchu i w przelyku, poszedlem do lekarza i dostalem controlok i po braniu ok. 2tyg ustopilo, jednak pojawila sie kolejna dolegliwosc, nie zawsze ale po pojsciu do toalety i zalatwianiu sie, po ok 1min zaczalem miec bul brzucha taki mniej sprecyzowany taki obity brzuch, caly bolal ale nie byl to mocy bol, ustepowalo na poczatku po 3-5godz, zaznacze ze czestosc oddawania stolca byl wtedy 2-3 dni, bylem u lekarza i przepisal mi debretin i i colon c pozniej babke jalowata, i mozna powiedziec ze ustopily na 1mies. ale mialem pare sytuacji stresujacych i te bule wrocily(zaznaczam ze mam bardzo stresujaca prace), od lutego tego roku ten bol po zalatwianiu jest coraz bardziej czesty, mimo ze stolec oddaje raz dziennie, a teraz od kwietnia juz prawie po kazdym zalatwieniu boli (bol jak by ktos uderzyl w brzuch i pozniej jest taki obity mnie ma konkretnie miejsca, w ktorym boki, ale zawsze jest to tak mi sie wydaje w okolicach pepka i promieniuje na caly brzuch, na nastepny dzien juz wszytsko jest ok dopoki nie pojde do toalety), i boje sie chodzic do toalety, i po tych bolach wlasnie doszlo mi kucie miedzy miednica, a zebrami po srodku z prawej strony. Dlatego tez zrobilem kolanoskopie, ktora nic nie wykazala. NIE BIORE ZADNYCH LEKOW OPROC DEBRETIN I CONTROLOC Prosze mi powiedziec co to moze byc lub gdzie mam sie z tym problemem udac, jestem z kalisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Najlepiej, aby Pana problemami zajął się gastroenterolog. Pana dolegliwości głównie umiejscawiają się w prawej połowie jamy brzusznej. Napisał Pan, że kolonoskopia była wykonana do 40 cm, co oznacza, że prawa połowa jelita grubego nie została uwidoczniona, a tam być może tkwi patologia. Poza tym po leczeniu wrzodów dwunastnicy nie wykonano kontrolnej gastroskopii celem oceny skutków leczenia (nadal może występować patologia w zakresie dwunastnicy lub/i żołądka). Jeśli jednak badania wszystkie będą prawidłowe problem może właśnie być związany z kamicą pęcherzyka żółciowego. W tym przypadku jedynie leczenie operacyjne będzie skuteczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecze sie juz przeszlo rok zjadlam duzo tabletek mialam gastroskopie co wykazalo jakies lekie zapalenie na dwunastnicy i ze niby od nerwow to mam bralam nolpaze 40 czy jakos tam po dwoch miesiocach robilam test na bakterie helic..pyroli nic nie wykazalo bole byly straszne pieczenie i skurcze w zolodku usg jamy brzusznej tez robilam i wszystko ok chirurg mi przepisywal polpazol itd drugi chirurg tez mi przepisywal helicid controloc 20mg i bole ciogle te same wiec poszlam prywatnie opowiedzialam moja historie choroby ze mam silne bole skurcze zaczely sie bole w zolodku pocenie biegunki zaparcia itd przepisal mi controloc 40mg debridat i test na krew utajona w kale ale nic nie wykazalo a bole ciogle te same tabletki nic nie pomagaja jestem zalamana co robic pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam16 lat i od kilku lat bóle brzucha z prawej strony.wyniki badań są dobre ale od kilku dni mam problem bo brzuch boli już tydzień mam silne wymioty i wysoką temperaturę ...byłam w szpitalu wyniki znów wykazały ,że sa dobre a mi objawy nie znikają mam jakieś tabletki aby poprawić prace jelit ale nic nie dają ...bardzo sie boje, ponieważ czasem mam opuchnieta prawą strone brzucha..Czy może tez byc to od jajnika ?czy mam powody do dalszego bania się???(powiem ,że jestem zagrozona zachorowaniem na raka poniewaz u mnie rodzice i dziadkowie chorowali i bardzo się boje ,że moge miec raka jajnika lub jelita grubego*( )bardzo proszę o szybką odpowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się Aniu że to nic z tych rzeczy o których piszesz tylko poprostu wyrostek mój chlopak w zeszłym tygodniu trafił do szpitala z bólem brzucha po prawej stronie okazało się że to wyrostek teraz jest już po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziewczyna swojego chłopaka i ma bóle po prawej stronie tak jakby pod zebrami sa dosyc mocne nie mógł spac cała noc nie wiem czy to wątroba czy dwunastnica ale od wątroby miałby żółte oczy czy ktos wie co to moze mniej wiecj byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grazyna

witam mam pytanie ciagle mnie boli z prawej strony,ni to pod zebrami trudno zlokalizowac .BYLAM u lekarz przepisal mi debretin cena 45 zl powiedzial ze to jelita,ale jakos nic nieprzechodz tylko wydalam kase.Lepiej mi bylo jak wzielam rapaholin,ale nie chce podwazac diagnozy lekarza iprzestalam brac Poczekam i zobacze moze ktos ma tak jak ja.prosze o doradzenie mi co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×