Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod żuchwą


Gość Anula

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaniepokojona, bo dzisiaj dotykając szyi, wyczułam guzek pod żuchwą mniej więcej na środku pod brodą. Wymacałam, nie bolał, takie miękkie zgrubienie, ale po około pół godzinie znacznie się powiększył. Zaczyna to trochę wyglądać jak druga broda. Czy może to być powiększony węzeł chłonny lub ślinianka? Jeśli powinnam udać się do specjalisty, bardzo proszę wskazać jakiej specjalności. Nie mam infekcji, mam wyleczone zęby. Jestem alergikiem i niestety codziennie muszę przyjmować leki (Claritine 10mg). Mam 46 lat, biorę leki antykoncepcyjne (Yasminelle) jestem po operacji usunięcia lewego jajnika (torbiel luteinowa). Jestem pod stała opieką ginekologiczną, nie wymagam jeszcze HTZ. Badam regularnie piersi i doły pachowe. Jestem po 3 biopsjach z powodu cyst w piersiach (zmiany łagodne C1). Nie mam kłopotów z tarczycą. Nigdy nie miałam zapalenia ślinianek ani ucha. Przechodziłam w dzieciństwie świnkę, odrę i szkarlatynę. Przepraszam za dodatkowe informacje, ale uważam, że lepiej podać ich za dużo niż za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Niestety czym jest ten guzek bez badania trudno mi napisać. Po lokalizacji jaką Pani opisała i formie powstania wskazuje to raczej na powiększony węzeł chłonny. Takie węzły chłonne mogą się powiększać nawet na skutek błahej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się na razie z lekarzem pierwszego kontaktu. On po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak inne osoby odkrylam z dnia na dzien zgrubienie po srodku pod zuchwa. sadzac z opisow podejrzewam ze bedzie to powiekszony wezel, natomiast mam pytanie czy to jest normalne ze ten guzek nie jest ruchomy jak w niektorych przypadkach. jest on w jednym miejscu jakby byl przyrosniety i jest twardy. boli nawet przy najlzejszym dotyku a przy zmianach pozycji glowy mam wrazenie jakby naciskal do srodka. mam nadzieje ze odpowiedz bedzie ocieszajaca. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest normalne ze ten guzek nie jest ruchomy jak w niektorych przypadkach - z reguły węzły chłonne są ruchome, guz może być o innym charakterze np. typu jakieś kaszaka, powiększonej śliniaki podżuchwowej, jakiś miejscowy odczyn zapalny np. od korzenia zębowego - trudno to określić bez bezpośredniego badania - najlepiej w tej sprawie udać się na badanie bezpośrednio do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam guzek ok prawego keta zuchwy znacznie sie powiekszyl i strasznie boli zrobil sie czerwony od pocztku jet czerwony mam pytanie jutro mam chirurga i nie jestem pewna czy mi go usunie a chcialabym bo strasznie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×