Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna po szyciu


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 17 lat. Rozcięłam nogę powyżej kolana. Była zszyta jednym szwem ciągłym, ale niestety jest dosyć długa (ok.10cm). Od zdjęcia szwów minęły 3 tygodnie, a blizna nadal jest fioletowa lub czerwona oraz wypukła. Czy to z powodu nierozpuszczonych szwów podskórnych? Jak długo się rozpuszczają? Chciałam także spytać o maść, która zmniejszyłaby rozmiar blizny i zbliżyła jej kolor do barwy skóry. Słyszałam o VERADERMIE oraz CEPANIE, ale nie wiem czy to dobry wybór. Kiedy mogę zacząć stosować jakąkolwiek maść? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota z Łodzi

Witam.Sama jestem już po 3 operacjach nóg , gdzie blizny już w tej chwili są dużo bledsze i nie są wypukłe. Ja prze długi czas miałam brzydkie blizny(takie jak Ty).Mogę polecić wam drogie panie maść CONTRATUBEX, która jest niestety droga , ale naprawdę jest rewelacyjna w swoim działaniu.Jestem tego pewna , ponieważ sama ją wypróbowałam na sobie.Trzeba wsmarowywać tą maść w blizny , do czasu aż maść się całkowicie wchłonie. Należy robić to systematycznie codziennie. Ja dodatkowo chodziłam jeszcze na zabiegi rehabilitacyjne, które przyniosły dużą poprawę zdrowia, a także wygląd blizn. ( niestety rozmiar blizny pozostaje, ale jest ona mniej widoczna- jednak na efekt będziesz musiała troszkę poczekać, ale naprawdę jest warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam szytą nogę ale to była rana szarpana było to 1,5 roku temu. Stosowałam Cepan ale moim zdaniem nie pomagał. Według mnie najlepsze jest ugniatanie opuszkami palców blizny wtedy zwiekszamy ukrwienie w bliźnie i po regularnym ugniataniu naprawde można zauważyć róźnicę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

miałam operacyjnie składaną ręke. mam 3 duże blizny na ramieniu ( 10, 7, 5 cm), blizny sa czerwone, czy da sie je kompletnie zlikwidować maściami lub operacją, jakoś nie wierze tym żelom- mi nie pomagają. czy może operacja zlikwidować te blizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawa tego typu: w listopadzie miałem operacje i miedzy szyja a ramieniem mam blizny po otwarciu i zaszyciu troszke nie łądnie to wyglada i chciałbym to troszkę zamaskować czy te maści naprawdę działają ? jest to spora blizna na oko 10 cm długości i 1,5cm szerokości ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mój 4 letni synek rozciął sobie głowę dokładnie czoło nad nosem pomiędzy jedną brwią a drugą,założono mu 4 szwy tydzień temu szwy zostały wyciągnięte bardzo proszę o poradę jakie maści zastosować żeby blizna była jak najmniej widoczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoperowano mi niewielka zmiane Na twarzy , zalozono 10 szwow , mijaja dni a ja wygladam jak po zderzeniu z tramwajem , kiedy zacznie sie poprawa ? Juz prawie tydzien , maja zdjac szwy a ja cala opuchnieta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakies 9miesiecy temu mialem wypadek w pracy i rozciolem sobie nos...banalne,ironiczne,ale nie dla mnie!!w Szpitalu zalozyli mi 5szwow na rane okolo 2cm.aktualnie wypuklaja sie miejsca miedzy szwami i wyglada to okropnie..Wyobrazcie Sobie gonsieice na nosie!!!stosuje Cepan i nic.mysle o laserach albo przeszczepach no poprostu nie wiem!!w lustro nie moge spojrzec.S.O.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja też mam blizny pooperacyjne, o długościach ok. 7cm, 6cm, i z 30cm! po zdjęciu szwów używałam maści CONTRATUBEX nawet kilka razy dziennie, teraz blizny nie są wypukłe i blade. Jednak nadal mi przeszkadzały, dlatego postanowiłam udać się do chirurga plastycznego. Dwie mniejsze blizny miałam wycięte i zszyte od nowa. Jednak od tego czasu minął dopiero nieco ponad tydzien dlatego o efektach trudno mówić. Z tego co widzę jeżeli blizna później się nie rozejdzie to będzie o wiele lepiej niż było *-) Na te większe blizny laser nie pomaga bo też już próbowałam, chyba że blizna jest bardzo wypukła to laser może pomóc ją *spłaszczyć*, w przypadku moich blizn wszystkie były gładkie dlatego laser nic nie pomógł. Radzę stosować CONTRATUBEX (nawet kilka miesięcy) a dopiero później, gdy nadal blizna nie bedzie sie podobała, udać się do chirurga plastycznego *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 22 lata i miałam wypadek w pracy. Rozciętą mam brode ok 3 cm i założone 5 szwów. Jeszcze mam szwy ale za wczasu chciałabym otrzymać sprawdzona porade na temat masci by blizna nie była az tak widoczna :( Jestem przerazona gdy patrze na siebie w lustrze :( o mało co i usta miałabym rozcięte :( O tyle trudniej mi jest gdyż caly czas ruszam ustami i niestety ale szycie przy tym tez się rusza :( gdy jem, mowie, myję żeby :( w dodatku pol dnia szycie jest pod plastrem gdyż chodze do pracy *sklepu* i nie czułabym się konfortowo gdyby ludzie musieli patrzeć na moja rane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Witam! Jestem Sebastian i mam 17lat.. We wrześniu miałem wypadek na motorze. Cóż w poślizg wpadłem , lusterko się rozbiło i wbilo mi się w prawą nogę, w prawa stronę od rzepki.. Jest/Była to rana szarpana o długośći z 10cm.. I pisze z takimi pytaniami.. Po 1, mialem dren pomiędzy koscmi i mam dziurę w kolanie tj wklęsłe to jest i nie fajnie to wygląda i co mam zrobić by było to normalne i po 2, blizna jest fioletowo-różowo i gdzie niegdzcie występują odcienie czerwieni.. I co z tym mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuwałam plastrami sutricon blizny po laparoskopii, fajn efekt daly, chyba coś kolo 2 miesięcy ich używałam, nie było to jakieś trudne, bo tylko trzeba dociąc plaster i nakleić, jeden się uzywa kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam i używałam przez 3 miesiące. Zużyłam jedno opakowanie i efekt jest bardzo dobry. Blizna się rozjaśniła, wygładziła, nie swędzi. Bałam się, że skóra pod plastrem może mi się pocić i że będzie się on odklejał, ale nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×