Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany guzkowe w okolicy mostka pomiędzy piersiami


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina

Kilka miesięcy temu pomiędzy piersiami na mostku (a mam dosc spory biust) pojawiły mi się guzki. Bylo ich kilka. Poszlam z tym do ginekologa, ktory wysłał mnie do chirurga. Chirurg stwierdził, że to nic poważnego i mam to smarowac maścią i guzki się wchłoną. Tak też zrobiłam. Jednak po pewnym czasie (guzki może i się wchłonęły, ale i tak nie wszystkie) pomiędzy piersiami zrobilo mi sie coś dziwnego, to wygląda tak - taka mała dziurka, z ktorej wychodzi żywa tkanka i od czasu do czasu leje się z tego ropa. Nie mam pojecia co to jest, a zauważyłam kilka dni temu, że troszkę niżej pod piersią zaczyna robić mi się drugie takie samo coś. Byłam z tym oczywiscie u mojego lekarza ogólnego, on wysłał mnie do chirurga, a ten stwierdził, że to nic groźnego i że mam to smarować maścią i to wygląda tak, że co kilka dni tworzy się na tym taka błonka, ale za jakies 2-3 dni znowu się otwiera, wychodzi i leje się z tego ropa, nie wiem co to jest. Stosowałam maść Tribiotic i płyn Rivanol 0,1%, ale to w ogóle nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Zmiany, które Pani opisuje mogą być spowodowane zakażeniem gruczołów potowych lub łojowych (np. bakterią gronkowca) co wywołuje np. powstawanie czyraków. Radzę z tym problemem udać się także do dermatologa. Być może wystąpi konieczność pobrania wymazu z wydzieliny zmiany ropnej, z posiewem i określeniem antybiogramu. Po otrzymaniu wyniku antybiogramu będzie można włączyć antybiotyk celowany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×