Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa odcinka ledźwiowego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

TK kręgosłupa L4-S1: badanie wykonano stosując warstwy grubości 3 mm równoległe do blaszek granicznych trzonów L4/L5 - obraz krążka m-k , struktur wewnątrzkanałowych prawidłowy elementy kostno - stawowe w granicach normy. L5/S1 - Tylna przepuklina krążka m - k wmocniona niewielkimi osteofitami wpuklająca się w oba otwory m - k w bezpośredniej styczności z prawym korzeniem S1 kanał kręgowy bez cech stenozy. Pani doktór powiedział mi że to jest przepuklina kręgosłupa odcinka ledźwiowego, i na to sie nie umiera i przepisze mi zastrzyki które uśmierzą ból. Owszem nie umiera sie ale funkcjonować trzeba. to było wszystko czego się od p.doktór dowiedziałam, czy mogłabym prosić o krótki opis do tego badania. bardzo proszę o to Panie Doktorze Tomaszu Stawski jak tylko załatwię skierowanie to się umówię na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Niestety zaistniało pewne nieporozumienie. Mnie chodziło o przepuklinę brzuszną, a u Pani stwierdzono przepuklinę, ale kręgosłupa. Jestem chirurgiem ogólnym i nie zajmuję się schorzeniami związanymi z kręgosłupem. Radzę najlepiej w tej sprawie skontaktować się z neurochirurgiem. Przepuklinę jądra miażdżystego krążka międzykręgowego kręgosłupa niestety, ale czasami leczy się operacyjnie. O dalszym postępowaniu powinien więc zadecydować neurochirurg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko od dźwigania, w moim przypadku od wymuszonej jednostajnej siedzącej pozycji za biurkiem, przed komputerem, ogólnie siedzący tryb życia do niczego dobrego nie prowadzi (za kierownicą w samochodzie, w domu przed telewizorem), też z braku ruchu i ćwiczeń wzmacniających kręgosłup w odpowiedniej - pionowej nie zgarbionej pozycji, a od stresu to na bank, wówczas mięśnie się niezdrowo napinają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×