Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból lewej części ciała po laparoskopii ciąży pozamacicznej


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy miesiące temu usunięto mi laparoskopowo ciążę pozamaciczną wraz z prawym jajowodem. Od tego czasu boli mnie lewa część miednicy, lewy bark, plecy po lewej stronie ciała, a czasem lewa noga (po tej stronie znajdował się dren). Niekiedy towarzyszą temu wzdęcia brzucha. Ból czasem znika, by potem wrócić. Trzykrotnie odwiedziłam w tym czasie ginekologa - schorzenia ginekologiczne zostały wykluczone. Skierowano mnie do neurolga. Ponieważ przed zabiegiem nie odczuwałam takich dolegliwości, zastanawiam się, czy mogą to być powikłania po laparoskopii. A jeśli nie, to co?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej te dolegliwości nie mają nic wspólnego z przebytym zabiegiem laparoskopowym. Możliwe, że bóle związane są z patologią w zakresie kręgosłupa co objawia się obecnymi bólami typu neuralgicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej moja historia jest bardzo podobna tylko ja miałam usuniętą ciążę w lewym jajowodzie a boli mnie dokładnie to samo tylko po prawej stronie.Lekarz twierdzi ,że bule barku są spowodowane gazem którym musieli mnie napełnić podczas laparoskopii a reszta buli to skutek płukania brzucha pod koniec zabiegu i ,że wszystko z czasem zniknie pytanie tylko kiedy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Miałam laparoskopię ciąży pozamacicznej i usunięty lewy jajowód i też boli mnie cały czas brzuch po prawej stronie.Zabieg miałam 3 tygodnie temu.Tez miałam płukaną jamę brzuszną i założony dren ale po lewej stronie.Zastanawiam się właśnie czy nie wybrać się do mojego ginekologa i sprawdzić czy wszystko w porządku.A może tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,ja miałam podobnie,usunięcie ciąży z prawym jajowodem,okropny ból brzucha po lewej stronie kilka dni po operacji ,ponownie trafilam do szpitala i dali mi leki na przeczyszczenie , ból powodowały gazy, coś okropnego, aż mnie wykręcało, ból barku powraca, jak sprzątam itp.jestem miesiąc po operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje wam kobietki ja przechodzilam przez to samo usunięto mi ciaze pozamaciczna z lewego jajowodu minelo juz 2 lata a ja po tej operaci nie moge zajs w ciaze i juz pewnie nigdy nie zostane mama lzy mi same ciekna z oczu pewnie stalam siepo tym zabiegu bezplodna ale tez juz jes tem za stara bo mam 40 lat skonczone dwa lat temu jeszcze mialam nadzieje ze bede miala dzidziusia ale teraz moja nadzieja co do bycia mama umarla jest mi z tego poiwodu bardzo smutno ze to bog jest tak nie sprawiedliwy i daje dzieci pijaczkom narkomanka a mnie nie placze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja również miałam usuwana ciąże pozamaciczna tylko naszczeście nie usunięto mi jajika ani jajowodu, zabronoino mi jednak zachodzic w ciąże z lewego jajnika poniezwaz mogło by się stac to samo. Minely juz dwa miesiace a ja zaczęłam odczuwać ból z lewej strony bodbrzusza i z tyłu kołokregoslupa wczesniej tego nie miałam. Staramy się o dziecko z moim partnerem i zastanawiam sie czy moze znowu ten ból jest spowodowany ciążą pozamaciczna??? Poprzednim razem jednak nie odczuwałam bólu w kregosłupie tylko w podbrzuszu i miałam krwawienia dosyć silne. Prosze o porade!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam usuniętą ciąże pozamaciczną,która umiejscowiła się przy prawym jajowodzie,bóle po laparo..mijają-miałam ją 15 dni temu.Jednak uważam na siebie dalej,nie dżwigam,nie forsuje się-wszystko w/g wskazań mojego ginekologa.Teraz w piątek kazał mi zrobić test ciążowy....tylko po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mialam laparoskopie robiona 12 dni temu,usunieto mi kawalek jajnika po prawej stronie ,od 3 dni bole wrocily po prawej stronie gdzie bylo operowane i dren.dretwieje mi noga i bol krzyza.Ginekolog nic nie widzi,mowi ze jest dobze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem po Laparoskopii już 4 miesiące . Ostatnio pojawiły się dość mocne bóle .. I z moczem leci krew. Byłam u Ginekologa ale nic Mi nie powiedział . Ból jest nie do Wytrzymania */ Tabletki nie pomagają .. Dzisiaj jadę do szpitala bo boję się , że są jakieś powikłania ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem prawie dwa lata po usunięciu ciąży ektopowej, bóle pojawiają się przed miesiączką w trakcie i po, brzuch boli pi lewej jak i po prawej stronie bo po obu były usuwane ciąże, w miejscu gdxie były umiejscowiine zrobiły sie zrosty i to one są przyczynami tych bóli, można zrosty usunąć operacyjnie znowu laparoskopowo ale to niesie za sibą kilejne powikłania i co robić dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×