Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy odbytu, przy oddawaniu stolca


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, a mianowicie męczy mnie ból w okolicy odbytu. Jakieś 6 dni temu miałem problemy z wypróżnieniem i nękał mnie ból tak jakby wewnątrz odbytu. 2-3 dni później problemu takiego nie było oddawałem stolec 2-3 razy dziennie przez 2 dni też z towarzyszącym bólem, lecz był on mniejszy, stolec był *ołówkowaty*. W tym samym czasie zaczęły się problemy z przemieszczaniem, ból przy siadaniu, leżeniu na prawym pośladku. Podczas oddawania moczu w fazie końcowej nie wiem jak to nazwać *zaciskania zwieraczy?* pojawiał się taki ból że prawie podskakiwałem. Po tych 2 dniach znów pojawiło się zatwardzenie, bóle przy przemieszczaniu, oddawaniu moczu, i pojawiła się bombla prawdopodobnie z ropą w okolicy odbytu, dosyć spora jakieś 1-2 cm średnicy, średnio twarda, boląca. Podczas próby oddania stolca, która się nie udała, z lewej strony odbytu wyskoczył taki jakby balonik z krwią, jasną krwią, który chwile krwawił i zanikł. W ten dzień i następny tj. dzisiejszy nie oddałem stolca bo nie dam rady. Posmarowałem te bomble z ropą Tormentiolem co pomogło mi trochę się przemieszczać(nie ma takiego bólu). Co to może być? Jak sobie z tym poradzić? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

W tej sprawie pilnie należy skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym lub jeśli jest taka możliwość proktologiem. To zapewne w ostrym stanie zapalnym, częściowo wykrzepiałe żylaki odbytu. Wymagają fachowego leczenia farmakologicznego, a być może i zabiegowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałabym być nie miła , ale zazwyczaj to mają kobiety po seksie analnym (niekiedy mężczyźni) ciężko jest się wypróżnić i mięśnie się zaciskają. Ale jeśli na pewno no nie jest to , to proszę udać się do lekarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×