Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizny po zabiegu przepukliny pępkowej


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata i dwa miesiące temu urodziłam synka w połowie ciąży lekarz ginekolog stwierdził u mnie przepuklinę pępkową cały pępek wyszedł na wierzch.Teraz jest już po wszystkim a ja nadal mam wystający a wręcz lekko wiszący.Z natury jestem osoba szczupłą i nie mam tendencji do tycia ale brzuch po ciąży nie wygląda najlepiej choć dbałam o niego podczas ciąży jak i teraz dlatego chciałabym również zacząć ćwiczyć brzuszki.Wiem jednak,ze w przypadku przepuklin nie jest to możliwe i ze nieleczona powiększa się wiec najlepiej jak najwcześniej poddać się zabiegowi.Chciałabym wiedzieć czy taki zabieg jest na tyle dobrze wykonywany plastycznie ze nie oszpeca brzucha.Jak wygląda blizna i czy jest prawda ze usuwa się również pępek??Bardzo mi zależy na odpowiedzi jestem osoba młodą i chciałabym swobodnie wyjść jeszcze w stroju kąpielowym nie wstydząc się zwisającego pępka lub blizny która wcale nie poprawi wizerunku brzucha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Blizna zawsze występuje, ale z reguły jest mała i ukryta w fałdach wokół pępka. Nie ma się czego obawiać, nie oszpeci brzucha. Tylko w wypadku bardzo dużych przepuklin pępkowych usuwa się też pępek (rzadko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była wykonana operacja usunięcia przepukliny pępkowej i niestety mam teraz 4 cm blizne wokół pępka:(, szpeci mi brzuch a pępek wystaje bardziej niż przed operacją!!! mówiono mi przed operacją że blizna bedzie malutka, nikt mnie nie poinformował, że pępek będzie wyglądał gorzej, jest on zniekształcony!!! Mam 25 lat i wstydze sie pokazać brzuch czy na plaży czy mężowi:( .Co może być powodem uwypuklenia pępka (dodam, że miałam jej już po operacji)? Jak można się tego pozbyć? Czy stosowanie plastrów na przepuklinę u dorosłych pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie w chwili obecnej skonsultować się z chirurgiem najlepiej plastycznym. Taki stan może wymagać odpowiedniej korekcji plastycznej za pomocą specjalistycznych zabiegów. Niestety plastry na przepuklinę pępkową u dorosłych nie dają żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×