Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tu lobi dextri glandulae thyreoideae


Gość Agnieszka z Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka z Gdyni

Podczas USG tarczycy rozpoznano u mnie: tu lobi dextri glandulae thyreoideae. Opis USG jest następujący: w części centralnej płata prawego widoczna hypoechogeniczna zmiana wielkości 9x5 mm, o nieregularnych, częściowo zatartych zarysach i obfitym unaczynieniu. Skierowano mnie na biopsję BAC. Oto opis wyniku biopsji: uzyskany materiał cytologiczny, mimo dwukrotnego nakłucia, jest skąpy, skrwawiony, znajdują się w nim grupy drobnych komórek z małymi jądrami i jasną cytoplazmą (w części tworzące struktury pęcherzykowate). W pojedynczych cytoplazma różowa. Czy powinnam mieć powody do zmartwienia? Co należałoby robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wynik biopsji nie wykazuje podejrzenia, aby guzek był zmianą nowotworowa. O dalszym postępowaniu powinien zadecydować endokrynolog. Myślę, że farmakoterapia plus obserwacja zmiany powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,O tym czy należy operować powinien zadecydować endokrynolog a nie chirurg*. Stapler ma jakieś komleksy chyba. W całej Polsce są Kliniki Chirurgii Endokrynologicznej w których to chirurdzy kwalifukują i operują m. in. tarczyce i tam należy się udac. Endokrynolodzy niejednokrotnie niepotrzebnie i ze szkodą dla chorych przedłużają diagnostyke i leczenie zachowawcze. Stapler może jedynie skierowac chorego na operacje natomiast kwalifikuje, biorąc pod uwagę wszystkie wskazania i przeciwwskazania do operacji, osoba która ma operowac, czyli chirurg. I taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×