Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po wycięciu uchyłka Meckela


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy diety tuż po operacji wycięcia wyrostka i uchyłka Meckela. Jak długo nie wolno nic pić i jeść po tej operacji? Czy wypicie choć łyka wody zaszkodziłoby pacjentowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy w takim razie lekarze pomylili się ustalając dla 10 letniej dziewczynki dietę 0 przez 4 doby od zabiegu? Czy da się jakoś uzasadnić ich decyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Oczywiście jeśli lekarze w czasie zabiegu musieli usunąć uchyłek, który był bardzo duży i obejmował duży fragment jelita przez co trzeba było wykonać duży szew na jelicie niestety, ale utrzymanie diety zero jest dłuższe (przynajmniej 3 doby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 16 letni syn właśnie miał taki zabieg miesiąc temu i tak jak Paweł leżał 10 dni w szpitalu, zaraz po zabiegu nie mógł nic jeść przez 4 dni a teraz jest na lekkostrawnej i musi ją utrzymywać aż przez 3 miesiące, lekarka mówiła że to bardzo ważne! Żal mi go bo biedaczek wielu rzeczy nie może jeść no ale to dla jego dobra :( Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Uchyłek Meckela zwany inaczej uchyłkiem jelita krętego jest pozostałością przewodu żółtkowego. Znajduje się zwykle w końcowym odcinku jelita krętego. Może ulegać owrzodzeniom i być przyczyną krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Jest najczęstszą wadą wrodzoną jelita cienkiego. Zwykle ma przebieg bezobjawowy. Jeśli występują objawy to konieczny jest zabieg operacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andzelina

Ja wlasnie jestem swiezo po takiej operacji, zabieg byl robiony w Irlandii, a ze tu nie wiedza co to dieta to mnie zalecono brak jedzenia przez dni 2 a pozniej lekka dieta. szpital najwyrazniej nie mial na wzgledzie pacjentow na diecie bo codziennie byly tylko tosty, jajecznica, bekon smazony, o obiadach juz nie wspomne. moje pytanie, co jedliscie bedac na lekkiej diecie, czy ktos moze napisac jakis przykladowy jadlospis po takim zabiegu, bede bardzo wdzieczna. czy ktos z was mial przed zabiegiem jakies dolegliwosci oprocz bolowych np wzdecia, zapracia, bo ja od jakiegos czasu mialam wrazenie ze moj zoladek nie trawi zadnego rodzaju jedzenia, wszystko bylo wzdymajace, mam nadzieje ze teraz to sie zmieni i to byla tego przyczyna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×