Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Oponka po zabiegu obrzezania


Gość max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. 24dni temy przeszedlem zabieg obrzezania. Chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis skuteczny lek ktory pomoze mi sie pozbyc tzw *oponki*. Szukalem w internecie i nic nie znalazlem.. Az mi sie nie chce wierzyc ze nie ma na to jakiegos leku/masci. Prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżenie jakie towarzyszy chłopcu w trakcie i po takim zabiegu jest znacznie bardziej szkodliwe niż większość powodów jego wykonywania. Powody medyczne i te uzasadnione wadą prącia stanowią promil przyczyn obrzezania. Ewolucja tak nas zbudowała nie bez powodu. Spotkałem się z opinią , że wywołuje poczucie wstydu zapobiegające częstym stosunkom co zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową . Tak więc przyznaje się powszechnie że zmienia ten zabieg psychikę ale stawia się tu pragmatykę społeczną ponad prawa i godność człowieka jakie są tu niewątpliwie łamane. Prawo rodziców do decydowania o tym jest co najmniej nie moralne . Zrozumiałe jest usunięcie wady ciała , nienaturalnej patologii (np.królicza warga)ale ingerowanie kogokolwiek w naturalną integralność ciała człowieka to ingerowanie w jego wolność i atak na jego godność. Można uznać , że przymusowe obrzezanie wszystkich chłopców a do takich głosów dochodzi coraz częściej , mogło by spowodować nieświadome poczucie niższości mężczyzn z jakim przyszło by im żyć po obrzezaniu np. wobec kobiet i nieśmiałość w kontaktach z nimi albo skryte poczucie nienawiści do nich itp:. Niedoskonałość z jaką chłopiec/mężczyzna by się rodził usuwana była by ręką chirurga albo raczej jak np. w Korei ręką wolontariusza przeszkolonego przez takie *postępowe* organizacje jak Lions International (co już się dzieję). Zabiegi takie dokonywane są w najgorszych możliwych warunkach bo publicznie pod namiotami na ławkach poukładanych obok siebie do których spędzane są tłumy często w pół nagich chłopców przygotowanych wcześniej mentalnie do takiego zabiegu(*koledzy są obok mnie więc i ja będę dzielny*- proszę zwrócić uwagę jak reaguję chłopiec który idzie na taki zabieg sam - naturalnie z przerażeniem i uczuciem okrótnego poniżenia ,zdradzony. ) wolontariusze dokonują tego na oczach tłumu , wykonują to tak że młode kobiety a patrzą na to dziewczynki co nie jest bez znaczenia. Matki myślą, że problem kończy się wraz z płaczem dziecka ale nie to dopiero początek! To nowy rodzaj Holokaustu ale i za ten przyjdzie kiedyś zapłacić , być może znacznie więkrzą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrzezanie zawsze u nas w Polsce będzie tematem światopoglądowym do dyskusji czy to ok rozwiązanie czy też nie.Jeżeli robić ten zabieg to najlepiej do 3go roku życia,bo wtedy dziecko nie pamięta i nie przeżywa tego tak bardzo bo jest to robione w narkozie bez intubacji,narodowy fundusz.Też zależy jak jest dziecko wychowywane,wtedy na pewno nie będzie miało żadnych pretensji do rodziców ani do całego świata.Jest to sprawa indywidualna,i moralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś na początku zadał konkretne pytanie ...! a odnosnie odpowiedzi która nie ma z nim nic wspólnego nie bedę sie wypowiadał a ssam chciałbym odpowiedz konkretna przeczytać.Pozdrawiam odp*owiadających i zaparaszam do przeczytania pytania...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×