Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sucha skóra na żołedziu po dostaniu się piany do cewki moczowej


Gość Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś tygodnia mam problem z penisem, a mianowicie chodzi o żołędzia. Wygląda normalnie nie widać żadnych przebarwień, choć kilka dni temu był lekko zaczerwieniony tak jakby podrażniony ale już to zeszło i problem jest taki ze skóra na żołędziu normalnie po ściągnięciu napletka po chwili staje sie sucha a w czasie wzwodu wygląda jakby na żołędziu był nałożony woreczek foliowy jest taki lśniący i skóra jest śliska ale od razu robi się sucha i po wzwodzie jest pomarszczona;/. Mam tak od czasu wypadku podczas kąpieli, gdy go szorowałem to piana z mydła dostała mi się do cewki moczowej i strasznie mnie piekło i chwile po kąpieli podczas oddawania moczu tez dopiero na drugi dzień przeszło i nie piecze mnie nic ani nie swędzi ani nie boli po prostu skora jest sucha po ściągnięciu napletka i to mnie denerwuje a nie wiem gdzie z tym iść czy do lekarza czy do dermatologa a może gdzie indziej;/Dodam ze podczas kąpieli jest normalny skora jest taka jak powinna byc i jest w pełni różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zykle po zdjęciu napletka po pewnym czasie dochodzi do wysychania skóry. Można używać różnych preparatów specjalnych do miejsc intymnych. Jeśli skóra jest bardzo przesuszona i wzbudza to wątpliwość najlepiej udać się do dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz, odetchnąłem z ulga:) no jak zdejme naplentek gdy nie jest we wzwodzie to po jakims czasie skora staje sie sucha ale nie schodzi no i przypuszczam ze to przez to mydlo podczas kapieli i ze mi sie piana dostala do cewki moczowej bo wczesniej nic z nim nie bylo...a co do preparatow to jaki najlepiej uzywac?cos konkretnego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gaculu@o2.pl

Avatar użytkownika Dołączył(a): N paź 16, 2005 8:27 pm Posty: 3196 Lokalizacja: FRANCJA sucha skora na penisie moze pojawic się z kilku powodow np po wspolzyciu z partnerem, ktory przebywa jakies zapalenia, kiedy mezczyzna sam ma jakis stan zapalny, kiedy ma alergie na cos, kiedy skorka na czlonku zostanie podrazniona brudnymi rękami, otarciami (zadrapanie, wspolzycie bez zwracania uwagi na fakt, ze pochwa partnerki jest zbyt sucha, zbyt nieostrozna masturbacja itp..) Przyczyna moze tez tkwic w niewlasciwej higienie tych okolic np: mycie się przy uzyciu nieodpowiedniego mydla czy zbyt podrazniającego plynu do kąpieli. podstawowa rekacja w przypadku suchej skorki na penisie, to mycie czlonka jak najcieplejszą wodą z dodatkiem plynu do higieny intymnej dla pan/z braku laku *)/, albo dla panow, mydla glicerynowego albo jakiegos baaardzo lagodnego srodka dla malenkich dzieci. nastepnie nalezy penisa posmarowac wazeliną kosmetyczną i nawilzac go tak kilka razy dziennie. jesli swędzi i piecze mozna uzyc masci clotrimazolum, ale jesli pomimo staran nie nastepuje natychmiastowa poprawa, z penisa zaczyna *cos* wyciekac, zaczyna coraz bardziej bolec itp.* nalezy jednak udac się z wizytą do urologa. nie musze dodawac, ze do calkowitego wyleczenia nalezy unikac wspolzycia bez prezerwatywy uwazajac jednak, ze kazdy z nas moze miec jakies uczulenie na material z ktorego jest ona zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.moj chlopak mam problem z bardzo sucha skora i swedzeniem w okolicach jader.czasami nawet nie jest w stanie spac bo tak go swedzi. najgorsze jest to ze ma rowniez bardzo sucha skore .codziennie stosuje krem E45 .czasami nawet 2 razy dziennie.czy to jakas choroba?co mozna z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem, ze ten watek dosc stary jest, ale trafilem na niego ostatnio, szukajac innych osob takim samym jak ja problemem. Chcialem sie podzielic swoim odkryciem w temacie. Tytulem wstepu jedynie napisze, ze z takimi objawami (przesuszanie napletka i zoledzi, zluszczanie sie skory, *foliowy* napletek i zoladz, czerwona wysypka, czasem widoczna jedynie po wzwodzie), leczenie tego antygrzybiczo, sterydami, masciami itp...) meczylem sie przez pare ostatnich lat, zazwyczaj bezskutecznie lub z krotkotrwalym efektem. Ostatni rok mialem spokoj, dwa tygodnie temu wszystko wrocilo, teraz udalo mi sie znalezc najbardziej prawdopodobna odpowiedz: to alergia na SLS (sodium lauryl sulfate), SLES (S. Laureth sulfate) itp.. - detergenty dodawane do wszystkich mydel i szamponow, lacznie z intymnymi i dermatologicznymi (sic!). Mialem przez rok spokoj, bo jak ognia unikalem tego typu mydel, wrocilo, bo niedokladnie splukalem z siebie szampon po kapieli w wannie. Dlatego zadne badania nie dawaly u mnie pozytywnych wynikow (hiv, kila, posiewy z moczu i spermy, opryszczka)... Do tego jesli stosujecie zele intymne i macie taka oslabiona skore to intensywniejsze kropki moga byc pokluciami o golone wlosy lonowe partnerki lub otarciami, zwlaszcza jesli partnerka bierze pigulki. Jak sobie z tym poradzilem? po pierwsze, odstawic WSZELKIE kosmetyki z czymkolwiek w skladzie co ma w nazwie Laureth sulfate, uzywac Bialego jelenia. Dwa: smarowac pracie Emolium (emolienty do suchej skory, kazdy powinien dobrac dobry dla siebie) a trzy: na ten nagly nawrot, po tym jak nie pomogly preparaty antygrzybicze ani antybiotykowe zastosowalem najzwyklejszy Fenistil - efekt tak szybki jak pojawienie sie tego k@$%stwa - 24 h po pierwszym posmarowaniu dermatolog by mnie wysmial, ze wogole zawracam mu glowe. Jeszcze troche widac, ale foliowa skora prawe calkowicie znikla, a plamki wyblakly.. Nie twierdze, ze kazdy z was ma to samo, ale moze warto przetestowac, polecam zwlaszcza tym z Was, ktorzy sie mecza od lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim penisem, skóra żołędzia jest bardzo wrażliwa, boli przy dotyku, podczas zsuwania napletka odczuwam dyskomfort, żołądź puchnie i sinieje, oprócz tego widoczne są mikroskopijne krostki na napletku. Nie odczuwam swędzenia, pieczenia , ani bólu przy oddawaniu moczu. Nie cierpię z powodu stulejki. Proszę o poradę, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj pojawił się u mnie problem foliowego żołędzia i w sumie obejmuje większość członka. Nie wiem jak się tego mam pozbyć ale przyczyny się domyślam. Mianowicie od tygodnia używam sztucznej waginy z cyberskóry do której wlewam płynu do higieny intymnej zawierający te SLS (sodium lauryl sulfate) o którym wyżej pisał LUKASZ. Płynu używam już długi czas i nigdy problemów nie miałem, raczej był pomocny. Być może jednak zbyt długie używanie, wcieranie go w penisa przy penetracji sztucznej pochwy, spowodował takie powikłania? Mam 28lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2012 o 11:58, Gość lukasz napisał:

Witam, wiem, ze ten watek dosc stary jest, ale trafilem na niego ostatnio, szukajac innych osob takim samym jak ja problemem. Chcialem sie podzielic swoim odkryciem w temacie. Tytulem wstepu jedynie napisze, ze z takimi objawami (przesuszanie napletka i zoledzi, zluszczanie sie skory, *foliowy* napletek i zoladz, czerwona wysypka, czasem widoczna jedynie po wzwodzie), leczenie tego antygrzybiczo, sterydami, masciami itp...) meczylem sie przez pare ostatnich lat, zazwyczaj bezskutecznie lub z krotkotrwalym efektem. Ostatni rok mialem spokoj, dwa tygodnie temu wszystko wrocilo, teraz udalo mi sie znalezc najbardziej prawdopodobna odpowiedz: to alergia na SLS (sodium lauryl sulfate), SLES (S. Laureth sulfate) itp.. - detergenty dodawane do wszystkich mydel i szamponow, lacznie z intymnymi i dermatologicznymi (sic!). Mialem przez rok spokoj, bo jak ognia unikalem tego typu mydel, wrocilo, bo niedokladnie splukalem z siebie szampon po kapieli w wannie. Dlatego zadne badania nie dawaly u mnie pozytywnych wynikow (hiv, kila, posiewy z moczu i spermy, opryszczka)... Do tego jesli stosujecie zele intymne i macie taka oslabiona skore to intensywniejsze kropki moga byc pokluciami o golone wlosy lonowe partnerki lub otarciami, zwlaszcza jesli partnerka bierze pigulki. Jak sobie z tym poradzilem? po pierwsze, odstawic WSZELKIE kosmetyki z czymkolwiek w skladzie co ma w nazwie Laureth sulfate, uzywac Bialego jelenia. Dwa: smarowac pracie Emolium (emolienty do suchej skory, kazdy powinien dobrac dobry dla siebie) a trzy: na ten nagly nawrot, po tym jak nie pomogly preparaty antygrzybicze ani antybiotykowe zastosowalem najzwyklejszy Fenistil - efekt tak szybki jak pojawienie sie tego k@$%stwa - 24 h po pierwszym posmarowaniu dermatolog by mnie wysmial, ze wogole zawracam mu glowe. Jeszcze troche widac, ale foliowa skora prawe calkowicie znikla, a plamki wyblakly.. Nie twierdze, ze kazdy z was ma to samo, ale moze warto przetestowac, polecam zwlaszcza tym z Was, ktorzy sie mecza od lat..

Stary, kocham Cię 😄 męczę się z tym od lat, lekarze nie potrafili mi pomóc, rzeczywiście fenistil pomógł ale nie wiedziałem czemu, wielkie dzięki, jesteś wielki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×