Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie PET fizjologiczne gromadzenie F-FDG


Gość Antek

Rekomendowane odpowiedzi

Opis bad PET: GŁOWA I SZYJA:fizjologiczne gromadzenie F-FDG, KLATKA PIERSIOWA:-węzeł chłonny przednaczyniowy po lewej stronie 10mm o miernie wzmożonym metabolizmie F-FDG,SUVmax =2.5, - powiększone do 27mm,tworzące konglomeraty węzły chłonne przytchawicze górne i dolne obustronnie, okna aortalno-płucnego,podostrogowe ze wzmożonym metabolizmemF-FDG,SUVmax=7.0, -guz we wnęce płuca o wym 41x23mm ze wzmozonym metabolizmem F-FDG,SUVmax=6.7, połozony w odległości 30mm od cariny, - przysercowo, w 3 segmencie prawegopłuca guzek łączący się z opłucną śred.20mm ze wzmozonym metabolizmem F-FDG,SUvmax=5.3 . JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA :lewe nadnercze pogrubiałych odnogach, bez zmian ogniskowych, bez wzmozonego metabolizmu F-FDG,-prawe nadnercze niepowiększone , bez zmian ogniskowych, bez wzmożonego metabolizmu F-FDG, - ognisko wzmozonego metabolizmu F-FDG śred.18mm w VIII segmencie wątroby, SUVmax=5.3.Poza tym fizjologiczny wychwyt F-FDG. UKŁAD KOSTNY:liczne , rozsiane ogniska wzmozonego metabolizmu F-FDG w żebrach,łopatkach,kręgosłupie, kościach obręczy miednicznej, SUVmax=do 8.9. Co oznacza ten wynik? Uprzejmie proszę o szybką odp., za którą z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Proszę jeszcze napisać jakie inne badania zostały wykonane i jakie były wyniki. Na podstawie tego wyniku stwierdza się guz płuca (zmiana pierwotna?), zmiany w wątrobie, układzie kostnym co może odpowiadać zmianom wtórnym. Sam wynik nie może być oceniany bez wyników poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wykonaną TK klp: we wnęce prawej na wysokosci odejścia tętnicy płucnej prawej zmiana guzowata o wym.21x40 mm w PS niejednorodnie wzmacniająca sie po kontrascie, przysercowo po stronie prawej guzek mający łączność ze ścianą KLP o śr*19mm-mts?,węzły chłonne przytchawicze obustronnie i okna aortalno-płucnego, podostrogowe powiększone* 26mm, duże naczynia klp prawidłowe.Miąższ płucny bez zagęszczeń miąższowych.Zatoki zebrowo-przeponowe wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haemophilusie napisałem, więcej informacji,na temat wyników badań poprzednich a Ty się nie odzywasz. Co oznaczają zmiany pierwotne, a co wtórne w tym konkretnym przypadku? Nic te nazwy mi nie mówią.Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wyniku histopatologicznego pobranego wycinka z masy guzowatej nie można postwić rozpoznania. Jestem pewna, że lekarz prowadzący zleci biopsję guza, z uwagi na umiejscowienie zapewne będzie to wykonalne drogą bronchoskopii. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Piszę bo jestem bardzo prażona wynikiem jaki dzisiaj odebrała moja babcia z tomografu, bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu i pomóc zrozumieniu jego, tylko proszę o szczerość. Dodam jeszcze że babcia jest po po mastektomii prawej piersi. Wynik TK: w prawej jamie opłucnowej widoczne jest znaczna ilość płynu. Dolna płat prawego płuca jest gorzej powietrzny (skąpany w płynie) - dodam że babcia miła dzisiaj ściągany płyn. W śródpiersiu mnogie konglomeraty powiększonych węzłów chłonnych, głownie około skrzelowych, oskrzelowo płucnych, podostrogowych oraz przytchawicznych prawych* największy konglomerat stanowią węzły przytchawiczne (3,8cm x 3,2 x 4,6 ). Prawe węzły okołooskrzelowe naciekają prawe odgałęzienia płatowe tętnicy płucnej. Także pod przeponą stwierdza się jeden, powiększony węzeł chłonny, grupy okołożołądkowej (2,2 w osi długiej ). Nieliczne ogniska metaplazmatyczne uwidoczniły sie również w miąższu obu płuc. Bardzo proszę o pomoc :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×