Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

złamanie obojczyka


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doznałem złamania obojczyka po wypadku samochodowym jakies 4-5 lat temu, została mi założona ósemka po wypadku. Niestety kość zrósła sie nie prawidłowo tzn. nie idealnie centralnie i
teraz mam taki wystający kawalek kosci z kosci obojczykowej, który napina skóre i wyglada nie estetycznie. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, bólu czy utraty siły przez to. Poprostu wygląda to
nie estetycznie przez co mam małe kompleksy np. na plaży. Teraz gdy odłożyłem pare tyś zł na prywatną operacje chciał bym ją wykonać . Moje pytanie jest nastepujące: czy można było by odciąć
lub ,,zeszlifowac,, ten naddatek kości który nie zrósł sie dobrze i który do niczego nie służy? Byłem u ortopedy w swoim miasteczku ale pan który lata swojej swietności ma już dawno za sobą
stwierdził że jak mi to w niczym nie przeszkadza w codziennym życiu to żeby tego nie ruszać a jak już chce koniecznie to należy złamac jeszcze raz obojczyk i złożyć go prosto- co oczywiście wiąze
sie z paro miesięczna rekonwalescencja co dla mnie odpada. Moge wrzucic zdjecia rtg tego obojczyka. Czy mogli by mi państwo polecic klinike w woj. mazowieckim, która podjeła by sie takiego
zabiegu? lub gdzie sie udac na konsultacje? Opis lekarza od rtg: Stan po złamaniu w 1/2. Zrost w miejscu złamania ze zmianami zniekształcającymi. Kątowo ustawione odłamy- kąt wynosi 36.9 deg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×