Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skuteczne preparaty na duże, stare blizny


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika

Mam 17 lat i operacyjnie leczoną skoliozę. Pięć lat temu miałam pierwszą operację, a później co pół roku cztery kolejne. Przez całą długość pleców mam bliznę (ok. centymetr szerokości) i chciałabym, aby była ona mniej widoczna, bo kolor ma siny. Czy mogą Państwo polecić jakiś skuteczny preparat na tego typu bliznę, aby mniej rzucała się w oczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornelia

Ja mam bliznę po przeszczepie skóry ( miałam dość duży uraz). Stosowałam opatrunki silikonowe oraz właśnie wyżej wspomniane żele silikonowe, które oprócz wysokiej ceny - nic nie pomagają. Najskuteczniejszym sposobem na takie blizny jest Contratubex bądź Cepan - i duuuużo masowania tych miejsc. centymetr przy centymetrze - regularnie, możliwie jak najwięcej razy dziennie - oczywiście to sposób na zagojone już i zasklepione blizny. Dodatkowo maść, która mi pomogła, to Dermatix - podobna do Veradermu, ale nieco tańsza. Gdybyś chciała tak doraźnie zatuszować bliznę bo. np masz bluzkę z większym wycięciem na plecach - polecam Dermacol - taki fluid, z którego korzystają nawet charakteryzatorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madzialena20

mam blizne na nodze opazylam sie gotujaca woda na calej dlugosci uda stosowalam contratubex nic nie pomogl teraz stosuje dermatix zobaczymy efekty mam nadzieje ze jakies beda wiec napisze jak cos pomoze a bede wszystkiego probowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujcie dalej maści czy żele bez konsultacji z lekarzem a nie zdziwcie się jak któregoś dnia okaze sie ze spieprzyłyscie sobie jeszcze bardziej. Stosowałam głupi contratubex i na pierwszy rzut oka spoko, ale przy badaniach wyszło jaki to syf ten żel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w tej chwili 1,5 roczna córka gdy miała 7 miesięcy ciężko zachorowała na sepsę a pozostałością po tej chorobie są liczne blizny (praktycznie na całych nóżkach) po ranach i przeszczepach skóry. Pani chirurg która zajmowała się naszą córką poleciła nam maść Madecasol. Jest dobra i droga ale nie można dostać jej w Polsce. My kupowaliśmy ją we Francji. Oprócz maści co jakiś czas chodzimy na rehabilitację, w której córka ma zabiegi laserem. efekty są. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

contratubex uzywalam okolo 5 lat,dziemm wdzien smarowalam szramy, blizny zrobily sie delikatne,ona dziala tak ze z normalnym cialem robi rozstepy uwazac by nie smarowac ciala bez blizny bo powstana rozstepy! A TAM GDZIE BLIZNA ZROBI JA DELIKATNIEJSZA ALE NIE LICZ NA TO ZE BLIZNA CI ZNIKNIE *ZROBI SIE TYLKO NJASNIEJSZA ZBLIZONA DO CIALA* MOJA BLIZNA BYLA STARA 18 LETNIA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mamamisia

Dziękuję, kupiłam i naklejamy od kilku tygodni, już mam wrażenie, że blizna się poprawia, jest jakby bardziej elastyczna. Mam nadzieję, że się rzeczywiście zmniejszy. Bo bolesnych zabiegów wolałabym uniknąć u dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez około 3 miesiące naklejałam na bliznę po operacji plastry contractubex i po nich właśnie po bliźnie nie ma w zasadzie śladu. Nakleja się je tylko na noc, można nakleić też w trudno dostępne miejsca. Blizna zrobiła się jaśniutka, zero zgrubień itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są z tatuażami zwierzątek, więc faktycznie atrakcja :) Poza tym są bardzo cienkie i praktycznie nieodczuwalne, więc spokojnie całą dobę można je nosić, nie czując ich. Są jak druga skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mamamisia

Po ponad 3 miesiącach naklejania muszę przyznać, że efekty są świetne. Nie nastawiałam się na to, że blizna zniknie całkiem, bo cudów nie ma, ale naprawdę jest bardzo mało widoczna. No i dzięki temu, że jeden plaster można naklejać przez kilka dni, wychodza bardzo ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrenalina

Sutricon - znam. Moja koleżanka stosowała żel. Mówiła o nim, że jej pomógł. Blizny nie wiem skąd miała, ale często wspominała o tym, że chce je usunąć. Pierwsze efekty w jej przypadku przyszły dosyć szybko, ale stosowała kilka miesięcy konsekwentnie i w sumie jest zadowolona z tego preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałam plastrów silikonowych Sutricon. po 5 miesiącach przyklejania blizna była bardzo mało widoczna. 10 dni po operacji zaczęłam przyklejać, a więc na świeżą bliznę, nie wiem jak jest ze starymi bliznami, ale podobno plastry też na nie działają, tylko trzeba dłużej stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×