Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne guzki, powikłania po operacji tarczycy?


Gość Agnes

Rekomendowane odpowiedzi

W polowie kwietnia tego roku mialam wyciety guzek z ciesnia tarczycy. Szew goi sie bardzo dobrze (nie ma koniecznosci zdejmowania go), ale nad nim sa bolesne stwardnienia (guzki). Podobno jest to tkanka własna, która się z czasem wchłonie. Czy tak bedzie rzeczywiscie? Czy powinno sie te miejsca masowac, nawet jesli sa bolesne? Moze czyms smarowac? Ponadto prawa strona szyi wydaje sie jakby trochę drętwa, potarcie jej - kolnierzykiem, chustka czy dlonia, powoduje bolesnoc, czy to minie? Czy jest to jakich niepożądany rezultat pooperacyjny? Na marginesie informuje, ze nie bylam jeszcze z wizyta u endokrynologa, czekam na wynik histopatologii, ktory bedzie w polowie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Oczywiście takie drobne zgrubienia powinny się wchłonąć. To nic innego tylko tworząca się blizna. Można zastosować żele silikonowe (np. Veraderm lub Dermatix), które spowodują zmiękczenie tych zgrubień. Najlepiej właśnie, aby wcierać dokładnie żel, masując, ruchami okrężnymi. Drętwienie, brak czucia, przeczulica w okolicy operowanej świadczą o uszkodzeniu niewielkich nerwów podskórnych (normalna sytuacja po operacji). Z reguły stan ten wycofuje się, ale trzeba na to sporo czasu (nawet około pół roku), aż nerwy zregenerują się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po calkowitym usunieciu tarczycy iwezow chlonnych po stronie guzka /Ca papilare/ Jest to szosta doba. Ogolnie czuje sie dobrze.Niestety problem ze spaniem.Bole takie jak przy neuralgii miedzyzebrowej. BOl nie pozwala nabrac glebokiego wdechu. Musze szukac pozycji w korej da sie lezec. Co powinnam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialam, nie umialam spac, musialam kombinować z poduszkami. Minelo chyba w 9 sobie po operacji ale jeszcze przy kichaniu trochę klatka piersiowa boli, nie wiem czemu tak jest. Nikt mi nie powiedział w szpitalu, ze moze tak byc. Teraz mam problem ze zgrubieniem powyżej blizny, troszke boli. Nie chce panikować i mysle ze to mi się wchlonie...albo sie myle i musze isc do lekarza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×