Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z łękotka


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pomocy mieszkam zagranicą i mam problem z kolanem od 2msc coś tam klika i robi się po prawej stronie siniak . Zgłosiłam się do lekarza zrobili mi MRI i dziś dostałam wynik po przetłumaczeniu uzyskałam info . Poziome rozdarcie tułowia i tylny róg łękotki przyśrodkowej czy ktoś mi może powiedzieć czy to coś bardzo poważnego ? . Czy można to leczyć inwazyjnie ? Czy istnieją jakieś zastrzyki ? Aby to naprawić czy tylko operacyjnie ? Dziękuję ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

O potencjale gojenia się łąkotki nie tak bardzo decyduje rodzaj uszkodzenia (chyba, że typ "rączki od wiaderka") jak miejsce - ukrwione bądź nie ukrwione. Niestety RM  nie jest w stanie tego ocenić precyzyjnie. Im bardziej ukrwiona część łąkotki tym potencjał gojenia większy.

Niezależnie od tego warto spróbować zachowawczej formy leczenia - rehabilitacji.

Fizjoterapeuta na podstawie wywiadu oraz badania klinicznego dostosuje odpowiednią formę rehabilitacji.

Jeżeli taka forma leczenia nie przyniesie rezultatu może okazać się niezbędna interwencja chirurgiczna - albo naprawa łąkotki tj. szycie bądź częściowa mienisectomia czyli częściowe usunięcie jej nienaprawialnego fragmentu.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×