Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojedyńcza torbielka w wątrobie i torbiele korowe w nerce


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania TK trzustki mojej Mamy - skierowanie guz trzustki, która choruje od grudnia 2008r schudła ok. 10 kg jest na ścisłej diecie. Cytuję wyniki -Trzustka prawidłowej wielkości, o ostrych zarysach, normodensyjna, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Okazało się jednak, że w wątrobie jest pojedyńcza torbielka w segmencie 2, średnicy 8 mm oraz w prawej nerce torbiele korowe - największa o średnicy 18 mm, kolejna 12 mm oraz dwie po 5mm. Lewa nerka bez zmian. Aorta miażdżycowa nieposzerzona. Węzły chłonne zaotrzewnowe niepowiększone. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Czy te torbiele należy usunąć operacyjnie ? Czy fakt, że są w wątrobie i nerce może oznaczać już przerzuty nowotworowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Rozpoznanie na skierowaniu do TK brzmi guz głowy trzustki, jednak badanie to nie potwierdziło jego istnienia. Myślę, że przyczyn choroby matki należy szukać, gdzie indziej (być może będzie konieczna gastroskopia lub kolonoskopia – o tym zadecyduje lekarz prowadzący). Torbiele w nerce prawej oraz wątrobie są niewielkie, nie wymagają leczenia tylko obserwacji, nie są to żadne zmiany przerzutowe tylko zwykłe zwyrodnienie lub też zmiany wrodzone (wielotorbielowatość). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość władysław z Gganska Oliwy

Mam bolącą okolicę prawej nerki i wbadaniu TK jest opiś : torbiel korowa na nerce prawej i lewej - prawa strona w okolicy nerki pobolewa - jestem po piećiu poeracjach nowotworowych czerniaka i obawiam sie że dzieje się coś zlego ? prosze o podpowiedz . ----------- dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Postępowanie z taki torbielami nerek zależy od tego czy dają dolegliwości i jakie są duże. Urolog po badaniu Pana zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (np. czy należy operować taką torbiel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×